Październik miesiącem zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2020 10:11
Październik to miesiąc, który "należy" do naszych czworonożnych przyjaciół. Podpowiemy, jak można im pomagać na co dzień. 
Nowe przepisy miałyby zostać wprowadzone na początku przyszłego roku
Nowe przepisy miałyby zostać wprowadzone na początku przyszłego rokuFoto: shutterstock.com/4 PM production

pies_kot_shutter_1200.jpg
Psia depresja? Zadbaj o swojego zwierzaka jesienią

Początek tego najbardziej jesiennego miesiąca w roku, obfituje w święta związane ze zwierzętami. Tylko w pierwszych pięciu dniach obchodzimy Europejskie Dni Ptaków, Światowy Dzień Wegetarianizmu, Światowy Dzień Zwierząt Hodowlanych, Dzień Zwierząt oraz Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt, natomiast cały październik został uznany przez międzynarodowe gremia za miesiąc dobroci dla zwierząt.

Dlatego w programie spróbujemy podpowiedzieć proste działania oraz rozwiązania, które ułatwią życie żyjącym obok nas zwierzętom.

Zobacz także:

***

Na audycję "Dajesz radę" w poniedziałek (05.10) od godz. 14.05 zaprasza Kacper Kowalczyk. 

kd

Czytaj także

Sylwestrowe fajerwerki - niebezpieczny czas dla zwierząt  

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2019 17:57
Od wielu lat trwa kampania na rzecz zaprzestania strzelania petardami podczas zabawy sylwestrowej z obawy o zwierzęta, u których huk powodować może stres. Niestety, ogromna część społeczeństwa nadal korzysta z tego rodzaju rozrywki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Izolacja ludzi - czas łaskawy dla zwierząt?

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2020 13:18
Pracownicy schronisk dla zwierząt przewidywali, że w związku z pandemią koronawirusa w placówkach może przybywać zwierząt. Tymczasem okres kwarantanny okazał się zbawienny dla tych instytucji.
rozwiń zwiń