Polska Roisin Murphy już dziś w Czwórce!

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2011 17:16
Jedna z najciekawszych polskich wokalistek Pati Yang będzie gościem "EX Magazine" w Czwórce dziś po godzinie 16.00.

Pati Yang nazywana jest polską Roisin Murphy. Wokalistka urodziła się we Wrocławiu, teraz mieszka w Londynie. Tam nagrywa swoje trip hopowe projekty. Pracowała m.in. w słynnych londyńskich Air Studios należących do George’a Martina, gdzie wcześniej nagrywali tacy artyści jak Madonna czy Elton John.

Jej czwarta solowa płyta "Wires and Sparks" (2011) ukazał się właśnie w tym tygodniu (17.05). Zobacz promujący krążek teledysk do piosenki "Near to God":Pati Yang to jak widać jedna z najciekawszych polskich wokalistek. Piosenkarka będzie gościem "EX Magazine" w Czwórce dziś po godzinie 16.00.

Artystka weźmie udział także w akcji koncertowej, którą Czwórka organizuje wspólnie ze stołecznym klubem Ósmy Dzień Tygodnia. Na scenie wystąpi 27 maja.

/

Pati Yang (a właściwie Patrycja Hilton) od urodzenia dobrze zna wszystkie zakamarki muzycznej sceny. Pierwsze osiem lat życia spędziła w trasach koncertowych - razem z mamą i Janem Borysewiczem , liderem zespołu Lady Pank.

Od udanego debiutu płytą "Jaszczurka" (1998), ukazały się jeszcze  albumy "Silent Treatment" (2005), "Faith, Hope + Fury" (2009). No i ostatni krążek "Wires and Sparks".

Co ciekawe, wokalista zajmuje się także nagrywaniem muzyki filmowej. Pracowała nad ścieżkami dźwiękowymi m.in. do przygód Agenta 007 "Jutro nie umiera nigdy" i do filmów "Ocean's Eleven: Ryzykowna gra" czy "Ocean's Twelve: Dogrywka".

usc

Czytaj także

Wygraj wejściówkę na wielką imprezę!

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2011 14:30
Czwórka zaprasza na cykl koncertów w warszawskim klubie Ósmy Dzień Tygodnia. Wejściówki do wygrania na naszej antenie!
rozwiń zwiń