Wygraj wejściówkę na wielką imprezę!

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2011 14:30
Czwórka zaprasza na cykl koncertów w warszawskim klubie Ósmy Dzień Tygodnia. Wejściówki do wygrania na naszej antenie!

Trwa wielka impreza klubu Ósmy Dzień Tygodnia i Czwórki.

W audycjach "Stacja Kultura" i "Pod Lupą" możecie wygrać wejsciówki na dwa odjazdowe koncerty!

Kiedy możecie jeszcze się bawić?

3 czerwca zagra dla Was Dick4Dick, a 4 czerwca - Chicks on speed!

 

Nie przegapcie okazji! Wejściówki czekają!

 

3.06 D4D (Dick4Dick)
D4D to muzyczna i performerska grupa założona przez czwórkę przyjaciół z Trójmiasta. Zespół wykorzystuje różne gatunki muzyczne, aby tworzyć z nich swój własny język muzyczno-wizualny, a jedynym akceptowalnym aksjomatem w ich działaniu jest zmiana. Nieustanne przeobrażenia stylów muzycznych, wizerunku scenicznego, informacji podawanych na własny temat obrazują pełną swobodę artystycznej wypowiedzi grupy, skutecznie wymykającej się jednoznacznym próbom jej zaszufladkowania. D4D powstał w 2004 roku i ma na swoim koncie kilka wydawnictw muzycznych i multimedialnych: "Silver Ballads" (Zgniłe Mięso, 2005), "Dick Back In Town Ep" (Dickie Dreams, 2006), "Grey Album" (Dickie Dreams, 2008), "The Legendary Dick4Dick 2004-2009" (Mystic, 2009), "Summer Remains" (Mystic 2009). Zespół zagrał ponad 250 wspaniale przyjętych koncertów na terenie całej Europy, wystąpił na większości liczących się krajowych festiwali, brał udział w wielu sesjach zdjęciowych współpracując z najlepszymi fotografami, pojawił się na okładkach kilku czasopism. W styczniu 2011 roku zespół Dick4Dick zagrał na żywo w Czwórce. Zespół zdobywał nagrody i był nominowany w wielu kategoriach przez takie magazyny jak Aktivist (Nocne Marki 2006 - Zespół Roku), Gazeta Wyborcza, Elle, Pulp, Yach Film Fest. Zespół został wybrany na szturmową kapelę promującą kompilację polskiej sceny muzycznej Play: Shortcut To Polish Music 2008, przygotowanej do promocji za granicą. Muzycy zagrali też epizod w filmie "Moja Krew" w reż. M. Wrony, oraz przyczynili się do powstania komiksu o D4D autorstwa J.Rebelki "Dick4Dick: Harem Zordaxa 2009". W 2009 r. grupa podpisała kontrakt z wytwórnią Mystic, dystrybuującą już wcześniej płytę "Grey Album". W skład zespołu wchodzą obecnie: M.Bunio.S - gitara, wokal, elektronika (Michał Skrok); Goodboy Khris - bas, wokal, klawisze (Krystian Wołowski); Jacek Frąś - perkusja, sampler; Baron Baye - klawisze, elektronika (Tomek Ziętek).

4.06 CHICKS ON SPEED

Gwiazdy europejskiej sceny alternatywnej. To szalony, ekscentryczny muzyczno-performerski kolektyw kobiecy, nazywany "boginiami elektro", założony w Monachium w 1997 roku. Ikona popkultury. Formacja łącząca elektro, clash i synth pop. Działają na wielu frontach, tworząc muzykę, performance, prowadząc sklep internetowy, wytwórnię płytową, produkując alternatywną odzież. Pojawiają się wszędzie - w TV, magazynach muzycznych, w pismach o modzie czy popkulturze. Założycielki Chicks on Speed Records - wytwórni, która promuje muzykę alternatywną. Po dekadzie muzycznej aktywności, nadal otwarte na eksperymentowanie, uciekają przed szufladkowaniem, wciąż skoncentrowane na re-kreowaniu i wymyślaniu siebie od nowa. Przez fanów uznawane są za artystyczny skład rewolucyjny, melodramatyczny i niepowtarzalny. Każdy koncert to wyjątkowe, multimedialne, żywiołowe show, wykorzystujące strategię performance'u i kabaretu jednocześnie. Girl Power w najczystszej postaci.

KaW/materiały prasowe

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

D4D w Czwórce - zobacz fragmenty koncertu!

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2011 16:52
Ekstrawagancka trójmiejska grupa zaprezentowała swoje nowe oblicze w audycji "Ministerstwo Dźwięku".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zespół Pogodno w "Ministerstwie Dźwięku" - WIDEO

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2011 14:00
Zgodnie z zapowiedzią muzyków jeszcze przed występem na żywo, tematem "wykładu" były relacje międzyludzkie. Zaczęli od miłości… i na niej skończyli.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komety w "Ministerstwie dźwięku"

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2011 14:50
Już w najbliższą sobotę w studiu Czwórki zagrają na żywo Komety. Zespół będzie promował swój najnowszy album "Luminal".
rozwiń zwiń