Czwórka na 2. Europejskim Forum Radiowym we Wrocławiu

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2017 08:30
"Big Data – kształtowanie mediów publicznych oraz promowanie muzyki" - pod takim hasłem odbyło się we Wrocławiu Europejskie Forum Radiowe organizowane przez Polskie Radio oraz Narodowe Forum Muzyki.
Audio
  • O rozpoczęciu 2. Europejskiego Forum Radiowego z Wrocławia nasz korespondent Piotr Firan
  • Mariusz Staniszewski - członek zarządu PR o roli Big Data w funkcjonowaniu nowych mediów
  • Graham Ellis zastępca dyrektora radia BBC o roli Big Data w funkcjonowaniu nowych mediów
  • Edward Mężyk - prezes spółki zajmującej się tworzeniem produktów Big Data "Datarino"
  • Graham Ellis zastępca dyrektora radia BBC - wykorzystanie Big Data w funkcjonowaniu nowych mediów
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/gaudilab

Big Data jest metodą zbierania i wykorzystywania danych dotyczących dużych grup ludności. Dane te zbierane są przez badanie zachowań ludzkich podczas używania internetu, dokonywania zakupów czy podejmowania ważnych decyzji życiowych.

Celem konferencji  było umożliwienie dyskusji nad korzyściami i zagrożeniami technologii Big Data oraz stworzenie platformy do wymiany opinii, doświadczeń i najlepszych praktyk wśród ekspertów w obszarze Big Data.

W Polsce technologie Big Data stają się coraz bardziej istotne dla mediów publicznych oraz dla całego społeczeństwa. Polskie Radio zastanawia się obecnie nad wprowadzeniem zmian w związku z rozwojem technologii Big Data. Narodowe Forum Muzyki jest jedną z pierwszych sal koncertowych stosujących strategie Big Data w celu dotarcia do publiczności i zainteresowania odbiorców muzyką klasyczną. Z drugiej jednak strony, sceptycy Big Data zadają pytania o bezpieczeństwo i prywatność.

O tych i innych wątpliwościach dyskutowano podczas konferencji we Wrocławiu. W debacie, obok polskich nadawców publicznych, wśród uczestników wydarzenia byli m.in. szefowie Radia BBC i Radia Radia France oraz przedstawiciele Europejskiej Unii Nadawców (EBU), a także eksperci z dziedziny Big Data.

Czwórkę we Wrocławiu reprezntował Piotr Firan.

***

(mat.prasowe/ac/kul)


 

Czytaj także

Redukcja korków w miastach. Pomoże nam algorytm?

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2017 18:54
- Możliwych podejść do rozwiązania problemu korków w miastach jest dużo. Już teraz na świecie naukowcy i zarządzający miastami zajmują się tymi zagadnieniami. Moje podejście jest naukowe - mówi w Czwórce Paweł Gora, doktorant z Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kiedy zobaczymy z Ziemi ISS?

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2017 15:05
W tym wydaniu audycji "Astrosapiens" mówiliśmy między innymi o tym, kiedy w najbliższym czasie zobaczymy ISS, czyli Międzynarodową Stacją Kosmiczną z Ziemi. Ale nie tylko.
rozwiń zwiń