18-latka, która odkryła sposób na leczenie raka

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2015 10:00
Joanna Jurek to nastolatka, która opracowała sposób na walkę z rakiem trzustki. Jest laureatką wielu konkursów dla młodych naukowców.
Joanna Jurek jest niezwykle utalentowana, ale swój sukces zawdzięcza także ciężkiej pracy
Joanna Jurek jest niezwykle utalentowana, ale swój sukces zawdzięcza także ciężkiej pracyFoto: GlowImages/EastNews (zdjęcie ilustracyjne)

Bohaterka reportażu obecnie pracuje nad opatentowaniem swoich projektów. Na co dzień zajmuje się nanocząstkami, nanowłóknami i pracuje na materiałach, których nie można dostrzec gołym okiem. Laikom wyjaśnia, że jej pierwsze odkrycie to "piłeczki z ogonkami przenoszącymi substancję".

***

Na reportaż Beaty Kwiatkowskiej zapraszamy w czwartek (6.08) o godz. 11.00

mg/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tabletka nie pomaga tak, jak drugi człowiek

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2013 18:18
- Używam stabilizatorów, bo choroba wyłączyła moje ręce z normalnego funkcjonowania. Podniesienie kubka herbaty jest niemożliwe. Nie robię zakupów, bo nie jestem w stanie ich udźwignąć - mówi osoba chora na reumatoidalne zapalenie stawów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marta Szwonder - silna jak tur, uparta jak koza

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2015 11:01
W wyniku wielu nieszczęśliwych zbiegów okoliczności Marta Szwonder, toruńska studentka, straciła możliwość samodzielnego poruszania się. Dzięki swojej sile zdobyła pieniądze na operację za granicą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przyjemność, która może prowadzić do czerniaka

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2015 03:21
Na tę chorobę wiele osób zapada po wakacjach, szczególnie spędzonych na plaży. Czerniak ma 40 odmian i wcale nie musi być w kolorze czarnym. - Wczesne wykrycie jest bardzo istotne dla wyleczenia - podkreśla onkolog dr Iwona Ługowska.
rozwiń zwiń