Ratowanie dzikich zwierząt - praca, która staje się misją

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2016 12:00
Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu to miejsce niezwykłe. To tu, oprócz psów i kotów ratowane są m.in. drapieżne ptaki.
Audio
  • "Niezykłe miejsce" autorstwa Olgi Mickiewicz (Reportaże/Czwórka)
Wolontariusze z Przemyśla dbają o to, by ich podopiecznym niczego nie brakowało. Zdj. ilustracyjne
Wolontariusze z Przemyśla dbają o to, by ich podopiecznym niczego nie brakowało. Zdj. ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

Dzięki ogromnej pasji jego założycieli Andrzeja i Radosława Fedaczyńskich, do Ośrodka trafiają myszołowy, puszczyki, bieliki, ale także dzikie zwierzęta, m.in. wilki, lisy, bociany, niedźwiedzie czy węże. To miejsce działa także dzięki wolontariuszom. W reportażu poznajemy Dianę, Magdę i Klaudię, uczennice, które każdą wolną chwilę spędzają w Ośrodku i już myślą o studiowaniu weterynarii. - Zwierzęta są szczere, uczciwe. Choć nie mówią, okazują tak wiele - opowiadają o swojej pracy i pasji. Podkreślają także, że obcując z dzikimi zwierzętami na żywo, na co dzień można się o nich nauczyć więcej, niż z książek czy programów telewizyjnych.

W reportażu wysłuchaliśmy także historii Beaty, która - po latach pracy w banku na kierowniczym stanowisku uznała, że życie jest za krótkie na robienie czegoś, co nie sprawia przyjemności i została technikiem weterynarii. Dowiedzieliśmy się także, jak wzruszająca może być miłość bocianów i jak dzikie zwierzęta przed zabiegami weterynaryjnymi przygotowują się do walki "niczym pięściarze przed wejściem na ring".

***

Autorka reportażu: Olga Mickiewicz

Tytuł reportażu: "Niezwykłe miejsce"

Data emisji: 27.01.2015

Godzina emisji: 11.00

kd/pj

Czytaj także

Delfiny w służbie człowiekowi. Za jaką cenę?

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2015 19:20
- To dla nich nie tylko ogromny stres, ale także cierpienie fizyczne - życie w warunkach, do jakich zupełnie nie są przystosowane - mówił prof. Hubert Izdebski o mękach, jakie zadajemy delfinom, zamykając je w delfinariach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ratuj koty. Sprawdź, co możesz zrobić!

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2015 16:50
Warszawę zamieszkuje kilkadziesiąt tysięcy kotów wolnożyjących. Wciąż jednak za mało jest otwartych piwnic, które pozwalają przetrwać najtrudniejsze miesiące.
rozwiń zwiń