X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ratowanie dzikich zwierząt - praca, która staje się misją

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2016 12:00
Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu to miejsce niezwykłe. To tu, oprócz psów i kotów ratowane są m.in. drapieżne ptaki.
Audio
  • "Niezykłe miejsce" autorstwa Olgi Mickiewicz (Reportaże/Czwórka)
Wolontariusze z Przemyśla dbają o to, by ich podopiecznym niczego nie brakowało. Zdj. ilustracyjne
Wolontariusze z Przemyśla dbają o to, by ich podopiecznym niczego nie brakowało. Zdj. ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

Dzięki ogromnej pasji jego założycieli Andrzeja i Radosława Fedaczyńskich, do Ośrodka trafiają myszołowy, puszczyki, bieliki, ale także dzikie zwierzęta, m.in. wilki, lisy, bociany, niedźwiedzie czy węże. To miejsce działa także dzięki wolontariuszom. W reportażu poznajemy Dianę, Magdę i Klaudię, uczennice, które każdą wolną chwilę spędzają w Ośrodku i już myślą o studiowaniu weterynarii. - Zwierzęta są szczere, uczciwe. Choć nie mówią, okazują tak wiele - opowiadają o swojej pracy i pasji. Podkreślają także, że obcując z dzikimi zwierzętami na żywo, na co dzień można się o nich nauczyć więcej, niż z książek czy programów telewizyjnych.

W reportażu wysłuchaliśmy także historii Beaty, która - po latach pracy w banku na kierowniczym stanowisku uznała, że życie jest za krótkie na robienie czegoś, co nie sprawia przyjemności i została technikiem weterynarii. Dowiedzieliśmy się także, jak wzruszająca może być miłość bocianów i jak dzikie zwierzęta przed zabiegami weterynaryjnymi przygotowują się do walki "niczym pięściarze przed wejściem na ring".

***

Autorka reportażu: Olga Mickiewicz

Tytuł reportażu: "Niezwykłe miejsce"

Data emisji: 27.01.2015

Godzina emisji: 11.00

kd/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Delfiny w służbie człowiekowi. Za jaką cenę?

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2015 19:20
- To dla nich nie tylko ogromny stres, ale także cierpienie fizyczne - życie w warunkach, do jakich zupełnie nie są przystosowane - mówił prof. Hubert Izdebski o mękach, jakie zadajemy delfinom, zamykając je w delfinariach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ratuj koty. Sprawdź, co możesz zrobić!

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2015 16:50
Warszawę zamieszkuje kilkadziesiąt tysięcy kotów wolnożyjących. Wciąż jednak za mało jest otwartych piwnic, które pozwalają przetrwać najtrudniejsze miesiące.
rozwiń zwiń