X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
VIVA! Akcja dla zwierząt

PE: inauguracja wystawy „Niech futra przejdą do historii”

„Niech futra przejdą do historii” - to tytuł wystawy, która we wtorek zostanie otwarta w Parlamencie Europejskim w Brukseli. Przygotowali ją eurodeputowani Prawa i Sprawiedliwości i organizacjami pozarządowymi. Ekspozycja ma zachęcać do wprowadzenia zakazu hodowli zwierząt na futra. W Polsce projekt ustawy zakazującej takiej działalności złożyła grupa posłów PiS. W PR24 relacja Michała Fedusia, reportera Polskiego Radia 24.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 prawa zwierząt zwierzęta Prawo i Sprawiedliwość Parlament Europejski VIVA! Akcja dla zwierząt

„Projekt ustawy zakłada radykalną poprawę losu zwierząt”

- Najważniejszym elementem projektu nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt jest wprowadzenie m.in. całkowitego zakazu hodowli zwierząt z przeznaczeniem na futro. Przeciwników hodowli futerkowych w naszym kraju przybywa, nie ma tez w Polsce rynku zbytu na futra. Wszystkie idą do Chin czy Rosji – powiedział w Polskim Radiu 24 Mikołaj Jastrzębski z Fundacji VIVA. Gość odniósł się w ten sposób do projektu nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, w napisaniu którego PiS ściśle współpracował z opozycją w Parlamentarnym Zespole Przyjaciół Zwierząt.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 prawa zwierząt ekologia VIVA! Akcja dla zwierząt Sejm PiS Platforma Obywatelska Jarosław Kaczyński

"Wyżywanie się na zwierzętach to wyżywanie się na słabszych"

Nowelizację przygotowało Ministerstwo Sprawiedliwości. Jej celem ma być zapobieganie popełnianiu kolejnych przestępstw wobec zwierząt i poprawa ich ochrony. Resort proponuje też zaostrzenie kar za zabijanie i znęcanie się nad zwierzętami - z dwóch do trzech lat więzienia. W przypadku czynów ze szczególnym okrucieństwem - z trzech do pięciu lat. O ustawie o ochronie zwierząt mówił w Polskim Radiu 24 Cezary Wyszyński z Fundacji VIVA.
Zobacz więcej na temat:  zwierzęta zwierzęta domowe prawa zwierząt Ministerstwo Sprawiedliwości Cezary Wyszyński VIVA! Akcja dla zwierząt

Wielka akcja pomocy koniom ze Skaryszewa

Coraz bliżej tegorocznej odsłony targów koni hodowlanych w Skaryszewie pod Radomiem. Organizacje pozarządowe alarmują, że od lat dochodzi tam do łamania ustawy o ochronie zwierząt. W tym roku organizowana jest zbiórka pieniędzy na wykup koni. Jeśli będzie dostateczna ilość środków - fundacja "Tara" chce wykupić wszystkie zwierzęta. 
Zobacz więcej na temat:  konie prawa zwierząt społeczeństwo obywatelskie Cezary Wyszyński VIVA! Akcja dla zwierząt zwierzęta