Koncert Heidrika na 100. Muzyczne Biuro Podróży

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2017 14:55
Już po raz 100. zabieramy Was w wyjątkową podróż bez konieczności posiadania paszportu i wizy. Jubileuszowe, wyjątkowe wydanie audycji "Muzyczne Biuro Podróży" uświetni swoją obecnością Heidrik.
Heidrik w Czwórce
Heidrik w Czwórce!Foto: Czwórka
Sprawdź też:
patronat_czworka-1200.jpg
HEIDRIK – po raz pierwszy Polsce

Pochodzący z Wysp Owczych Heidrik zagra specjalny radiowy koncert tylko dla słuchaczy Czwórki.

Fanom kina Heidrik znany jest jako niesamowicie utalentowany reżyser. Jego ostatni film "Skuld" był nominowany do duńskiej nagrody Ekko Award w aż pięciu kategoriach i ostatecznie zwyciężył w dwóch. Umiejętności, talent i wrażliwość muzyczna pozwalają mu realizować się także w roli twórcy teledysków i, co jest dla nas szczególnie interesujące, samemu tworzyć i nagrywać muzykę.

Polscy słuchacze poznają Heidrika jako artystę Fonobo Label. Album "Funeral", który ukaże się na polskim rynku w październiku 2017, to zbiór przepięknych, ulotnych utworów, pełnych charakterystycznego dla Wysp Owczych klimatu i równie typowego dla tego regionu świata liryzmu. Album został wyprodukowany przez Janusa Rasmussena, połowę znanego duetu Kiasmos.

"Muzyczne Biuro Podróży" to jedyna taka audycja, w której dźwięki z Iranu, Syrii, Libanu, Sudanu łączą się z dźwiękami Francji, Danii i innych krajów europejskich. Tu odkrywamy mianownik łączący to, co nam znane i to, co na pozór nieodkryte.

***

Na jubileuszowe wydanie audycji "Muzyczne Biuro Podróży" w sobotę (10.06) od 18.00 zapraszają jej gospodarze Mateusz Tomaszuk i Patryk Grabowski.

mat. pras./jsz/mc

Czytaj także

"Long Way". Irracjonalna podróż na kraniec świata

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2017 13:19
Autorka tego niezwykłego dokumentu Weronika Mliczewska zarejestrowała swoją podróż do Indii, by odnaleźć kobietę, którą spotkała 6 lat wcześniej w Izraelu, nad rzeką Jordan. Jedyne, co przy sobie miała, to jej zdjęcie oraz różaniec, który od niej otrzymała. - Czasami po prostu czujemy, że musimy za czymś podążyć. Ja to nazywam zaufaniem do siebie - mówi Weronika Mliczewska.     
rozwiń zwiń
Czytaj także

Festiwal Skrzyżowanie Kultur. Maria Pomianowska: ta edycja będzie wyjątkowa

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2017 14:39
- To będzie 13. edycja. Wiele kultur na całym świecie uznaje tę liczbę za szczęśliwą. "Trzynastka" robi tyle zamieszania i budzi tyle emocji, że myślę, że i dla nas okaże się szczęśliwa - mówiła Maria Pomianowska, dyrektor artystyczna imprezy.
rozwiń zwiń