X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Long Way". Irracjonalna podróż na kraniec świata

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2017 13:19
Autorka tego niezwykłego dokumentu Weronika Mliczewska zarejestrowała swoją podróż do Indii, by odnaleźć kobietę, którą spotkała 6 lat wcześniej w Izraelu, nad rzeką Jordan. Jedyne, co przy sobie miała, to jej zdjęcie oraz różaniec, który od niej otrzymała. - Czasami po prostu czujemy, że musimy za czymś podążyć. Ja to nazywam zaufaniem do siebie - mówi Weronika Mliczewska.     
Audio
  • Weronika Mliczewska o dokumencie "Long Way", wierze, więziach, bliskości i irracjonalnej podróży do Indii (Stacja Kultura/Czwórka)
Weronika Mliczewska i Kasia Dydo w Czwórce
Weronika Mliczewska i Kasia Dydo w Czwórce Foto: Czwórka

Weronika Mliczewska "Long Way" jest o wierze i o szukaniu duchowości w sobie i w drugim człowieku. Uwierzyłam, że istnieje więź duchowa, nie ma jednak wiary bez wątpienia. Takie przekonanie mi towarzyszyło, ale nie było destrukcyjne. Napawało mnie pokorą

- Nasze spotkanie trwało krótko, ale miało charakter duchowy. Tak nas coś oczarowało, że świat stanął. Patrzyłyśmy sobie w oczy tak, jakbyśmy odczuwały wieczność i bezczas - wspomina Weronika Mliczewska. - Potem nie mogłam o tym zapomnieć. Szukałam tej kobiety znad Jordanu w rejestrach, ale nie było sposobu na jej znalezienie. Zadawałam sobie pytanie: "dlaczego ufamy komuś, kogo zupełnie nie znamy, nie wiemy, jakie ma wartości, a jednak patrzymy głęboko w oczy i oddajemy cząstkę siebie" - dodaje.

Gdy zdecydowała się na wyruszenie w podróż do przeludnionych Indii w poszukiwaniu kobiety znad Jordanu, spotykała się z różnymi reakcjami. - Ciągle pytano mnie "dlaczego". A to najtrudniejsze pytanie - twierdzi dokumentalistka i podróżniczka. - Gdy się otwieramy z naszymi emocjami i pragnieniami, to spotykają nas skrajnie odmienne reakcje: bardzo negatywne albo bardzo pozytywne. Nie ma nic pomiędzy - przekonuje Weronika Mliczewska.

W "Stacji Kultura" rozmówczyni Kasi Dydo opowiada też o swoich największych momentach zwątpienia oraz o tym, gdzie "Long Way" będzie można w najbliższym czasie zobaczyć.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Weronika Mliczewska (antropolożka, reżyserka, fotografka)

Data emisji: 5.06.2017

Godzina emisji: 10.08

jsz/fbi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Beksińscy. Życie przez pryzmat codziennej rutyny

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2017 14:17
- Zdzisław Beksiński obsesyjnie rejestrował te same sytuacje, na przykład, gdy Tomek jadł obiad, za co syn się na niego wściekał - mówi Marcin Borchardt, reżyser filmu dokumentalnego "Beksińscy. Album wideofoniczny".  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Oglądaj dokumenty i oderwij się od siebie

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2017 15:35
- Na festiwalu Millenium Docs Against Gravity proponujemy publiczności oderwanie się od przyzwyczajeń, od tego, co myślą o świecie, a nawet od stereotypów dotyczących samych filmów dokumentalnych - mówił w Czwórce Artur Liebhart, organizator wydarzenia, które od kilkunastu lat obecne jest w kinach w całej Polsce.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Punkt krytyczny..." - filmowcy o ochronie klimatu

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2017 13:00
- Już od XIX wieku wiemy, że jeśli zwiększymy emisję gazów cieplarnianych to temperatura rośnie. To jest ugruntowana wiedza naukowa - tłumaczył w "Stacji Kultura" Marcin Popkiewicz, ekspert ds. zmian klimatu i jeden z twórców pierwszego polskiego filmu dokumentalnego o zmianach klimatycznych "Punkt Krytyczny. Energia odNowa".
rozwiń zwiń