Marta Bijan w piosenkach opowiada o sobie

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2016 08:00
- Jestem troszkę emocjonalną ekshibicjonistką, jeśli chodzi o pisanie piosenek, tam w zasadzie wszystko jest - mówiła w Czwórce o swojej twórczości Marta Bijan, piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów.
Audio
  • Marta Bijan, wokalistka o swojej twórczości (Audycja nr 1/Czwórka)
Marta Bijan i Piotr Galus
Marta Bijan i Piotr GalusFoto: Polskie Radio

Ma zaledwie dwadzieścia lat, ale utworów, które tworzy nie powstydziłaby się dojrzała artystka z wieloletnim scenicznym stażem. Marta Bijan, przyznała w Czwórce, iż nie potrafiłaby śpiewać banalnych piosenek, które składają się z kilku powtarzalnych fraz. - Mierzyłam się z takimi, ale ja tego zupełnie nie czuję - mówiła.

Zaznaczyła w rozmowie z Piotrem Galusem, że tekst dla niej ma szczególne znaczenie. - Pisanie bardziej wyraża moje emocje niż muzyka - podkreślała. Piosenkarka opowiadała też w Czwórce o swojej współpracy z dużą wytwórnią płytową. Zdradziła między innymi, czy próbowano narzucić jej repertuar.

***

Tytuł audycji: Audycja nr 1

Prowadzi: Piotr Galus

Gość: Marta Bijan (wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka)

Data emisji: 01.07.2016

Godzina emisji: 8.10

pkur/mp

Czytaj także

DELIKATESY w Starej Rzeźni

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2011 12:20
Delikatesy to letni projekt kulturalny zlokalizowany na terenie Starej Rzeźni w Poznaniu. Północne skrzydło tego oryginalnego kompleksu budynków od czerwca do września będzie punktem spotkań teatralnych, filmowych i muzycznych. Cykl koncertów poleca Czwórka Polskie Radio.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gdzie się bawić? Najlepsze imprezy w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2013 14:20
Dr House w Sali Kongresowej, młoda polska moda na Stadionie Narodowym, Dr House w Palladium i wielki boom artu w Krakowie. Przed nami wysyp intrygujących imprez, które co tydzień polecamy Wam z redakcją Aktivista.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Najlepsze imprezy w Polsce: Efterklang, Âme i "Narracje" w Trójmieście

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2013 12:45
Skandynawska melancholia, klubowe szaleństwa i festiwal nocny festiwal sztuki współczesnej. W kolejny listopadowy weekend nikt nie powinien narzekać na nudę.
rozwiń zwiń