Teatralny "Rozkład jazdy" Sebastiana Cybulskiego

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2017 17:10
- Tłumacząc komuś zawiłości intrygi w tej sztuce, sami się gubimy. To istna teatralna incepcja, poziomy świadomości się w niej zacierają - mówił Sebastian Cybulski, odtwarzający role 3,5 głównych bohaterów.
Audio
  • Rozmowa z Sebastianem Cybulskim, a także z Hanną Konarowską (W to mi graj/Czwórka)
Próba medialna spektaklu Rozkład Jazdy Petra Zelenki i Michaela Frayna, w reżyserii Adama Biernackiego, w lutym 2017 roku. Na zdjęciu Sebastian Cybulski
Próba medialna spektaklu "Rozkład Jazdy" Petra Zelenki i Michaela Frayna, w reżyserii Adama Biernackiego, w lutym 2017 roku. Na zdjęciu Sebastian CybulskiFoto: PAP/Marcin Kmieciński

konarowska 1200.JPG
Hanna Konarowska: pielęgnuję w sobie kobiecość

"Rozkład jazdy" to połączenie angielskiej farsy z czeskim humorem. W komediowej atmosferze jego bohaterowie szukają odpowiedzi na trudne pytania, dotyczące relacji międzyludzkich. Czy praca i miłość muszą się wykluczać? A rozwód i miłość? A praca i rozwód? - Choć zawiłości jest wiele, dla widzów ten spektakl jest zrozumiały. Dzięki reżyserowi są one dobrze, w jasny i klarowny sposób zaprezentowane - opowiadał o "Rozkładzie jazdy" Cybulski.

Spektakl oglądać można w stołecznym Teatrze Kamienica już od 8 marca. Gość Michała Piwowarka mówił także o swojej pracy przy przygotowaniach spektaklu i o tym, jak gra się w sztuce, w której role siedmiu osób odtwarza dwoje aktorów. Opowiadał także o kulisach aktorstwa w Polsce. Dodatkowo z aktorką Hanną Konarowską, która w "Rozkładzie jazdy" wciela się aż w cztery role, rozmawiała zaś Katarzyna Cygler. W programie sprawdziliśmy także, co słychać podczas XIX edycji Festiwalu Oblicza Teatru w Polkowicach.

Sebastian Cybulski Dziś nie warto być już tylko aktorem. Jeśli jesteśmy panami swojego czasu, zamiast czekać na telefon warto brać sprawy w swoje ręce, wysilić się i skupić na tym, co chcemy robić. Samemu się zatrudnić

W drugiej godzinie audycji z aktorami stołecznej Akademii Teatralnej rozmawialiśmy o nowej propozycji tej instytucji pt. "Pelikan. Zabawa z ogniem" w reżyserii Jana Englerta. Posłuchaj rozmowy <<<

***

Tytuł audycji: W to mi graj

Prowadzi: Michał Piwowarek

Gość: Sebastian Cybulski (aktor)

Data emisji: 4.03.2017

Godzina emisji: 12.10

kd/ei

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Stalker", "Dogs Barking". Wydarzenia teatralne w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2016 15:47
Podczas letniego Przeglądu Teatru Ochoty zostaną zaprezentowane wybrane spektakle ochockiej sceny, m.in. sztuka "Stalker. Interpretacja".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Cieślak: Teatr Polskiego Radia otwiera głowę

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2017 15:30
- To miejce to prawdziwy teatr wyobraźni. Tylko tu stara taśma magnetofonowa zamienia się w trawę, a własna dłoń w czułe usta kochanka - o pracy w Teatrze Polskiego Radia opowiada aktorka Anna Cieślak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Kiersznowski, Piotr Miazga i ich "Tajna misja" w teatrze

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2017 15:58
- Spektakl został świetnie przyjęty w Warszawie. Z owacjami na stojąco - podkreślali goście Czwórki, aktorzy Krzysztof Kiersznowski i Piotr Miazga.
rozwiń zwiń