Młodzieżowi "Nędznicy" na jubileuszowej scenie

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2019 15:03
Młodzieżowy Śródmiejski Teatr Muzyczny po raz pierwszy zaprezentuje publiczności spektakl "Nędznicy". To pierwsza młodzieżowa premiera tego tytułu w Polsce. 
Audio
  • Antoniusz Dietzius i Mateusz Tomaszewski opowiadają o spektaklu "Nędznicy" (Czwórka/Stacja Kultura)
zdj. il.
zdj. il.Foto: shutterstock/Fer Gregor

- "Nędznicy" byli pierwszym tytułem jaki widziałem w Londynie, na West Endzie w Queen's Theater - mówi Antoniusz Dietzius, reżyser przedstawienia. - Wiedziałem, że kiedyś po niego sięgnę. Propozycje na 10. jubileusz Śródmiejskiego Teatru Młodzieżowego były dwie, wybrałem to, co siedziało mi w głowie. Rok trwały negocjacje w kwestii licencji. Od października trwają próby, a premiera już za 8 dni - dodaje. 

"Nędznicy" to tytuł, który od 30 lat jest nieprzerwanie grany na West Endzie. Zespół londyńskiego teatru mocno wspiera polskie, młodzieżowe przedsięwzięcie. - To trzy godziny w całości śpiewanego repertuaru muzycznego. To ogromny ciężar wokalny dla wykonawców, największe wyzwanie. To rozmach, któremu trzeba podołać - wyjaśnia gość Kasi Dydo.- Zaczynamy od sceny na galerze, jesteśmy w XIX-wieczny Paryżu, w kawiarni ABC, na barykadzie, na której odbywają się rewolucyjne pojedynki. Kwestia scenografii i kostiumów jest też ogromnym wyzwaniem - wyjaśnia. 

Na scenie zobaczymy czterdziestoosobowy zespół młodych aktorów. Jak Maciej Tomaszewski, odtwórca roli Mariusa, ocenia współpracę z reżyserem? Jakie znaczenie dla kariery Antoniusza Dietziusa miał tytuł Nieprzeciętnego 2005, który otrzymał od Czwórki? O tym m.in. w nagraniu rozmowy. 

Poznaj finalistów plebiscytu Nieprzeciętni 2019>>>

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Goście: Antoniusz Dietzius (reżyser i kierownik artystyczny wydarzenia), Maciej Tomaszewski (aktor) 

Data emisji: 18.06.2019

Godzina emisji: 11.35

pj/kd

Czytaj także

Farba znaczy krew. Kobiety o kobietach i malarstwie

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2019 12:03
- Tytuł wystawy "Farba znaczy krew" to przewrotne siegnięcie po tytuł innego utworu kultury - książki byłego myśliwego Zenona Kruczyńskiego - wyjaśnia Natalia Sielewicz, kuratorka ekspozycji w MSN. - Publikacja była pewnego rodzaju comingoutem, opisaniem całego procederu myśliwstwa - dodaje. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dekonstrukcja białej bluzki, użyteczność i kostium. Wystawa Katedry Mody

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2019 16:48
14 czerwca odbył się coroczny pokaz Katedry Mody w Warszawie. Podczas Akademii Otwartej można było zobaczyć projekty zrealizowane przez studentów warszawskiej ASP w ostatnim roku akademickim. 
rozwiń zwiń