X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Po co młodym kurs przedmałżeński?

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2020 21:54
Kiedyś można było przygotowanie do sakramentu małżeństwa zamknąć w jeden weekend. Od tego roku trzeba przeznaczyć na nie znacznie więcej czasu. 
Audio
  • Kurs przedmałżeński - sprawdź, jak dobrze się znacie (Czat Czwórki)
Ślub to początek nowej drogi w życiu młodej pary. Jeśli jednak na tej drodze stanie nam teściowa - jak sobie z tym poradzić?
Ślub to początek nowej drogi w życiu młodej pary. Jeśli jednak na tej drodze stanie nam teściowa - jak sobie z tym poradzić? Foto: Pixabay/dom.publiczna/StockSnap

Podpisanie protokołu w kancelarii parafialnej także wygląda inaczej. Padają pytania, czy rodzice narzeczonych znają się i lubią, jakie mają poglądy, od kiedy znają się młodzi, co ich łączy, a co dzieli. Prawie jak wizyta u psychologa. Czy może to pomóc ograniczyć falę rozwodów wśród młodych małżeństw? A może skutek będzie odwrotny i zniechęci pary do ślubu kościelnego?

Po co młodym kurs przedmałżeński?

- Kursy przedmałżeńskie służą wzmacnianiu miłości. Czasem jednak w jego trakcie albo po zakończeniu okazuje się, że para się rozchodzi. Między młodymi było bowiem zbyt dużo różnic - komentował ks. dr Mariusz Szczerbiński z duszpasterstwa rodzin archidiecezji warszawskiej.

- Chodzi o to, by narzeczeni nauczyli się pracować ze sobą i między sobą w różnych wymiarach. W grę wchodzi tu aspekt ludzki, ale i psychologiczny, czy duchowy - dodawał ks. dr Mariusz Szczerbiński.

Tylko nakazy i zakazy?

Kurs przedmałżeński Tomasza Sztrekera, coacha i twórcy inicjatyw chrześcijańskich trwał aż pięć miesięcy. - Kurs rozpoczynało 120 par. Nie wszystkie go ukończyły. Mimo wspomnianych nakazów i zakazów każdy z nas ma możliwość wyboru. Dla mnie to był czas, który pozwolił mi poznać drugą osobę. Często tylko nam się wydaje, że tak naprawdę się znamy. Małżeństwa rozpadają się, bo pary nie wiedzą, kim jest osoba, z którą żyją na co dzień - opowiadał.

Jakie pytania do duchownych padają z ust przyszłych małżonków? O co warto zapytać, biorąc udział w przygotowaniu do sakramentu? Czego można się z niego dowiedzieć? O tym w nagraniu. 

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Goście: o. Dariusz Kantypowicz (dominikanin); ks. dr Mariusz Szczerbiński (duszpasterstwo rodzin archidiecezji warszawskiej); Tomasz Sztreker (coach, twórca inicjatyw chrześcijańskich)

Data emisji: 23.01.2020

Godzina emisji: 15.08

ac


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak