Warcraft 3. Furia zamiast radości

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2020 18:30
Nie tak miał wyglądać powrót kultowej marki. Wątpliwy stan techniczny odświeżonej wersji Warcrafta, błędy i niespełnione obietnice to tylko kilka zarzutów, jakie gracze kierują w stronę deweloperów.
Cosplayerka Jessica LG w stroju inspirowanym grą  World of Warcraft na  WonderCon w Kalifornii
Cosplayerka Jessica LG w stroju inspirowanym grą World of Warcraft na WonderCon w KaliforniiFoto: Lauren Elisabeth/Shutterstock.com

Radość po zapowiedzi zamieniła się w furię, a na serwisie Metacritic rozpoczęło się masowe bombardowanie negatywnymi ocenami. Twórcy w końcu postanowili zabrać głos w tej sprawie.

"Śledziliśmy dyskusje w ciągu ostatnich kilku dni i chcemy podziękować za Wasze opinie i wsparcie. Po pierwsze, chcemy przeprosić tych z Was, którzy nie otrzymali takiego doświadczenia, na jakie liczyli."

Podobno Blizzard zdecydował się także wdrożyć specjalny program zwrotu dla niezadowolonych klientów. Możemy wywnioskować to na podstawie specjalnej strony internetowej, która została uruchomiona na potrzeby refundacji. Nie zabrakło także kilku słów, na temat planów rozwoju marki.

"Zespół jest podekscytowany tym, że Warcraft III: Reforged w końcu został wydany. Jesteśmy w pełni zaangażowani we wspieranie gry przez długi czas. Kilka kolejnych łatek i aktualizacji, które omówimy poniżej, to tylko część naszych bieżących planów. Gra stanowi integralną część DNA Blizzarda i pracuje nad nią zespół, który uwielbia Warcrafta III."

Obecnie, na podstawie 24111 głosów, średnia ocen gry wynosi 0,5/100! To kolejna wpadka Blizzarda, który dawniej słynął z niezwykłego dbania o swoje dzieła oraz fanów. Niestety od dłuższego czasu firma zawodzi na wielu frontach i z przykrością możemy stwierdzić, że dawnego Blizzarda już nie ma.

Czy ponownie powinniśmy wybaczyć twórcom i uwierzyć w ich obietnice? Obawiam się, że tym razem nie będzie to takie proste.

Łukasz "JeffreJ" Chmiel

***

Wyjątkowych materiałów Łukasza "JeffreJa" Chmiela można też słuchać na platformie podcastowej Polskiego Radia. Teraz "Strefy gamingu" można słuchać, kiedy się tylko chce. A co tam znajdziemy? - ​ Gamerów i gamerki i sport, rywalizację, pasję, adrenalinę w grach komputerowych. Aktualne informacje ze świata e-sportu i szeroko rozumianego gamingu.

Czytaj także

Mateusz "Hax" Ogonowski: e-sport to przyszłość

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2018 13:00
- Bycie komentatorem e-sportowym daje szansę na godne życie - przyznaje Mateusz "Hax" Ogonowski. - W Polsce caster z niskiej półki zarabia średnio 3 tysiące złotych. Ci najlepsi, najbardziej rozpoznawalni mogą liczyć nawet na 10 tysięcy złotych... za dzień pracy.   
rozwiń zwiń
Czytaj także

Remaster i remake. Kultowe tytuły w nowych wersjach

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2019 14:00
Czy wydawanie takich wersji gier jest zabiegiem, który ma na celu łatwy zarobek dla twórców, czy rzeczywiście jest to ukłon w kierunku fanów?
rozwiń zwiń