Nadchodzi "Diablo II: Resurrected". Zagrozi konkurencji?

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2021 11:40
"Diablo II”"pojawiło się na rynku w 2000 roku i od tamtej pory uważane jest króla hack’and’slashy. Aktualnie w tym gatunku prym wiedzie "Path of Exile", które skrzętnie wykorzystało wpadkę Blizzarda związaną z "Diablo III". Chociaż wielu weteranów "Diablo" postanowiło związać się z konkurencją na dłużej, już niedługo sytuacja może nieoczekiwanie się zmienić.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pryimak Anastasiia/Shutterstock.com

Posłuchaj
gra komputerowa komputer gracz shutter 1200  Gorodenkoff.jpg
Jak zacząć przygodę z projektowaniem gier komputerowych?

Wszystko za sprawą "Diablo II: Resurrected", czyli odświeżonej wersji kultowego dzieła Blizzard Entertainment. Mimo ogólnego narzekania wśród graczy na trendy związane z odświeżaniem lubianych marek, zapowiedź nowej wersji starego "Diablo" wywołała prawdziwą euforię. Zainteresowanie klasykiem w nowych szatach okazało się na tyle duże, że obecnie mało kto interesuje się pełnoprawną kontynuacją serii czyli "Diablo IV". Oczywiście w produkcji wciąż znajduje się mobilne "Diablo: Immortal", ale o tym tytule lepiej głośno nie mówić.

Zapowiedź gry Diablo® II: Resurrected™ / Diablo PL

Posłuchaj
Obcy 1200.jpg
Obcy. Z dużego ekranu do gier komputerowych

Skoro mowa o remasterze nie można nie wspomnieć o zmianach jakie na nas czekają. "Diablo II: Resurrected" musiało zostać dostosowane do aktualnie panujących standardów. Tym samym otrzymamy odświeżoną grafikę, dynamiczne oświetlenie oraz wsparcie rozdzielczości 4K. Ulepszone zostały animacje postaci, a także efekty wizualne czarów. Poprawiono także ścieżkę audio, która umożliwi nam granie w systemie 7.1. Co ciekawe, Blizzard nie zapomniał o miłośnikach klasycznej wersji "Diablo II". Jednym kliknięciem będziemy mogli odpalić grę w trybie 2D i tym samym cofnąć się w czasie. Jeżeli dodamy do tego wsparcie dla modów, może okazać się, że nowe-stare "Diablo" będzie w stanie solidnie zagrozić konkurencji.

Sprawdź także:

W jakiej formie aktualnie jest "Diablo II: Resurrected"? O tym szczęśliwcy będą mogli przekonać się już w najbliższy piątek. 9 kwietnia startują bowiem zamknięte testy. Od godziny 16:00 Blizzard zacznie rozsyłać zaproszenia do losowo zarejestrowanych użytkowników, którzy zgłosili się na ochotnika, aby sprawdzić odświeżony świat Sanktuarium. Testy potrwają do 12 kwietnia. Wszyscy zainteresowani wciąż mogą się zarejestrować.

Łukasz "JeffreJ" Chmiel / kul

Czytaj także

Electronic Arts Sports walczy o nowych graczy!

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2021 10:40
Electronic Arts po raz kolejny udowadnia, że chce trafić do jak największej liczby graczy. Po pierwsze otrzymaliśmy nowe informacje związane z serią „FIFA”. Po drugie okazuje się, że firma zamierza wydać aż sześć gier o piłce nożnej na urządzenia mobilne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wirtualna rzeczywistość. "To z pewnością przyszłość gamingu"

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2021 16:27
Pierwotnie uznawana była za "gadżet dla bogaczy", zabawkę, która w żaden sposób nie zrewolucjonizuje gamingu. Okazuje się jednak, że VR zaczyna gwałtownie zyskiwać na popularności i coraz częściej jest stałym elementem gier. 
rozwiń zwiń