Guma do żucia i skarpetki. Ile można zarobić na e-graczach?

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2020 15:00
Najpierw były koszulki z idolami, potem pojawiły się na nich logotypy sponsorów. Dziś e-sportowe gadżety to odrębna gałąź handlu. I to taka, w której ciągle rosną zyski.   
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: rkl_foto/Shutterstock

Guma do żucia bez gwarancji zwycięstwa

Niedawno na rynku pojawiła się guma do żucia, która ma zapewnić graczom lepszą koncentrację podczas turniejów. Z myślą o graczach powstają odzież, obuwie, a ostatnio także skarpetki. - To, co obserwujemy teraz w branży e-sportowej jest bardzo podobne to tego, co od lat dzieje się w sporcie - uważa PR manager Karolina Kałużyńska. - E-sport staje się częścia mainstreamu więc będzie się rządził panującymi w nim zasadami.


Posłuchaj
17:37 [CZWORKA]Strefa Gamingu 27 wrzesień 2020 pr.mp3 Gadżety dla e-graczy - ile kosztują i kto je kupuje? (Strefa gamingu/Czwórka)

 

Haute couture dla e-graczy

Dla wielbicieli gry "League of Legends" jedna z największych światowych marek sportowych stworzyła specjalne "fanowskie" buty, których cena jest dużo wyższa od innych modeli tej firmy. - Sądząc po zainteresowaniu, jakie wzbudziły, biznesowo był to rozsądny krok. Bo kiedy jest popyt, będzie rosła podaż. Ciekawe jednak jes to, że o e-graczy zaczęli upominać się także producenci dóbr luksusowych, w tym najbardziej prestiżowe domy mody - mówi gość Czwórki. 

Posłuchaj także:

Zarówno Łukasz "JeffreJ" Chmiel i Karolina Kałużyńska przyznają jednak, że produkcję najbardziej wymyślnych gadżetów szybko zweryfikują sami zainteresowani. - O ile w przypadku napojów może być tak, że wybierzemy te, które na etykiecie mają logo sponsora naszej ulubionej drużyny albo gry, o tyle odzież czy obuwie nadal pozostaną w niszy. I bardziej będzie się o nich mówić w kategorii ciekawostki, niż rzeczy do codziennego użytku - podsumowują.

***

Tytuł audycji: Strefa gamingu

Prowadzi: Łukasz "JeffreJ" Chmiel

Goście: Karolina Kałużyńska (PR manager Game Set"

Data emisji: 27.09.2020

Godzina emisji: 12.20

Czytaj także

"Path of Exile" - obowiązkowy hack'n'slash dla fanów

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2020 13:20
Pogromca kultowego "Diablo" i bezapelacyjnie najlepszy hack'n'slash dostępny na rynku - "Path of Exile" powraca z nowym sezonem, zatytułowanym "Delirium". Czy nadal zachwyca?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Multiplayer - nie bądź toksycznym graczem

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2020 12:54
Toksyczność w grach multiplayer istniała od zawsze. Ostatnio jednak to zjawisko zaczęło przybierać na sile, a producenci gier mają problemy z kontrolą takich zachowań.
rozwiń zwiń