Podsumowanie 2020 - co wydarzyło się w gamingu?

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2020 12:00
Pandemia koronawirusa zmieniła cały świat i drastycznie wpłynęła niemalże na wszystkie branże jakie znamy. Problemy nie ominęły także gamingu, ale Łukasz "JeffreJ" Chmiel i jego gość Bartek "Bart" Jakubczyk znaleźli mnóstwo ciekawych propozycji. 
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Bodnar Taras/Shutterstock.com

Cyberpunk 2077 free 1200.jpg
"Cyberpunk 2077". Jak potoczą się losy gry?

2020 to był dziwny rok. Proces powstawania gier był - i nadal jest - niezwykle utrudniony, a największe imprezy e-sportowe były masowo odwoływane lub odbywały się bez udziału publiczności. Mimo tego trudnego czasu dla nas wszystkich na naszych komputerach oraz konsolach zagościły prawdziwe perełki, weszliśmy w nową generację a niezależne studia potrafiły wykorzystać swoją okazję, aby zabłysnąć na rynku.

Posłuchaj
18:21 czwórka strefa gamingu 27.12.2020.mp3 Podsumowanie 2020 roku w świecie gamingu (Strefa gamingu/Czwórka)

 


- Turniej IEM Katowice 2020 obył się, choć w atmosferze skandalu. Do katowickiego spodka, gdzie się rozgrywały zawody, nie została wpuszczona publiczność - oceniają panowie w Czwórce. - Niestety ta decyzja została ogłoszona jedynie na 24 godziny przed rozpoczęciem wydarzenia, gdy większość kibiców miała już zakupione bilety, zarezerwowane hotele, albo nawet była już na miejscu - dodają


W 2020 roku ucierpiały wszystkie gamingowe eventy na całym świecie. Gdzieniegdzie coś jeszcze odbyło się w pierwszym kwartale, później pandemia zamknęła wszystko. Turnieje odbywały się, jednak w zmienionej formule. - My chcemy żeby turnieje offline i online ze sobą współgrały - mówi Bartek "Bart" Jakubczyk". - Scena online jest ważna, ale spotkania off line też są ważne. 

Posłuchaj także:

 

Eksperci zauważają, że esport bez kibiców jest jak piłka nożna bez kibiców. 

Na szczęście 2020 roku przyniósł masę dobrych gier. Łukasz "JeffreJ" Chmiel i Bartek "Bart" Jakubczyk przygotowali zestawienie najważniejszych wydarzeń ze świata gamingu oraz premier jakie dane na było przeżyć w trakcie ostatnich dwunastu miesięcy. W audycji oceniają m.in. takie tytuły jak "The last of us 2", "Final Fantasy VII Remake", starą dobrą japońską szkołę w nowoczesnym wydaniu, "Wasteland 3", platformówkę "Crash Bandicoot 4", strzelankę "Doom Eternal", "Monster Hunter". Nie zabrakło też wzmianki o grze, która miała być hitem 2020 roku "Cyberpunk 2077". Niestety okazała się rozczarowaniem, jednak Czwókowi specjaliści wyrażają nadzieję, że polskie studio produkcyjne poradzi sobie z problemami i będzie to najlepsza gra 2021 roku. 

Idealnym dopełnieniem rozmowy ze "Strefy Gamingu" będzie najnowszy podcast Łukasza "JeffreJa" Chmiela na platformie podcastowej Polskiego Radia. 

***

Tytuł audycji: Strefa gamingu

Prowadzi: Łukasz "JeffreJ" Chmiel

Gość: Bartek "Bart" Jakubczyk

Data emisji: 27.12.2020

Godzina emisji: 12.12

pj

Czytaj także

Gry kulinarne. "Tu ogranicza cię tylko wyobraźnia"

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2020 15:36
Gry kulinarne cieszą się coraz większą popularnością. Niektóre pozwalają stworzyć własną sieć restauracji, a inne - poczuć się jak prawdziwy szef kuchni, albo po prostu... poeksperymentować z gotowaniem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wirtualna rzeczywistość zagości w grach na stałe?

Ostatnia aktualizacja: 14.12.2020 10:45
Wraz z nową generacją konsol nastała nowa generacja technologii VR. Coraz więcej polskich deweloperów decyduje się na wykorzystanie tego rozwiązania w swoich grach. 
rozwiń zwiń