Scrolluj dalej, czyli co słychać w sieci?

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2022 09:50
W najbliższej audycji sprawdzimy, czym ostatnio żyją media społecznościowe i co dzieje się na TikToku. Przetestujemy też grę "Far Cry 6". 
W audycji m.in. przegląd informacji z mediów społecnościowych. Czym żyje sieć?
W audycji m.in. przegląd informacji z mediów społecnościowych. Czym żyje sieć? Foto: Shutterstock.com

"Far Cry 6 - Pagan: Control" to nowy dodatek do FC6. Gracz wciela się w złoczyńcę z 4. części serii - Pagana Mina - i wraz z nim zagłębia się w jego wypaczony umysł napotykając znajome twarze i miejsca. Podczas rozgrywki poznajemy szczegóły dotyczące przeszłości antagonisty i jesteśmy świadkami jego zmagań z poczuciem winy i żalu.

Studenci z kilku polskich uczelni zaprojektowali system Sensideer, który ostrzega kierowców o możliwej kolizji ze zwierzętami i umożliwia szybką reakcję. Projekt zakłada wykorzystanie sieci 5G oraz kamer termicznych, w znacznej mierze jest także ekologiczny. Studenci stworzyli go na potrzeby konkursu Tech4Good będącego częścią VIII edycji Seeds for the Future Polska. Jeśli projekt zostanie wysoko oceniony, to studenci mogą liczyć na pomoc we wdrożeniu projektu na rynek.

W audycji sprawdzimy też, co może oznaczać otwarcie największego w Europie centrum danych Facebooka? Meta, spółka-matka Facebooka, zamierza stworzyć największe w Europie centrum danych w miejscowości Zeewolde w centralnej Holandii. Na 166 hektarach, z których większość jest już własnością Mety, ma powstać ogromny kompleks do przechowywania danych z Europy i części Afryki Północnej. Przeciwni temu są m.in. holenderscy senatorowie i organizacje ekologiczne, które twierdzą, że jest ona niekorzystna dla środowiska. Aktywiści uważają, że centrum Facebooka będzie zużywało zbyt wiele energii ze szkodą dla środowiska. Zwolennikiem inwestycji firmy Marka Zuckerberga jest premier Mark Rutte, który uważa, że jest ona korzystna dla Niderlandów.

Sprawdź także:

***

Na "TOP" - we wtorek (18.01), po godz. 17.00 - zaprasza Jan Olejniczak.

kul 


Czytaj także

"FOMO 2021. Polacy a lęk przed odłączeniem podczas pandemii". Raport

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2022 13:30
Według raportu przygotowanego przez Uniwersytet Warszawski zarówno w grupie nastolatków, jak i młodych dorosłych wzrósł odsetek wysoko "sfomowanych". Są to osoby, które odczuwają lęk przed odłączeniem od sieci, informacji, zdarzeń m.in. w mediach społecznościowych.
rozwiń zwiń