Siłacze w Krotoszynie. Za nami finał LOGinLAB 2022

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2022 06:00
W ten weekend w Krotoszynie nie brakowało sportowych emocji. Wszystko za sprawą finału zawodów crossfit LOGinLAB Tour 2022, który odbywał się pod patronatem Czwórki.
LOGinLAB - finał w Krotoszynie 2022
LOGinLAB - finał w Krotoszynie 2022Foto: Piotr Galus/Czwórka

Cykl wakacyjnych zawodów LOGinLAB Tour 2022 rozpoczął się 4 czerwca w Poznaniu. Po zmaganiach we Wrocławiu i w nadmorskich Chałupach, w finale w Krotoszynie wystartowali najlepsi zawodnicy z kraju i zagranicy. Na placu walki można było dopingować zespoły startujące w kategoriach MAN + MAN, WOMAN + MAN, a także indywidualnych: amatorskiej SCALED i KIDS. Dwudniowe zmagania zawodnicy rozpoczęli od przetarcia treningowego na basenie. - Postanowiliśmy sprawdzić ich w pływaniu, jak sobie radzą na wodzie, jak sobie radzą z dumbbellami. Wykonują devil pressy i na zmęczeniu pływają wyznaczone dystanse - tłumaczył organizator imprezy Dawid Kujawski. - Jestem pozytywnie zaskoczony, bo nikt nie zgłosił, że nie potrafi pływać.

Na starcie w Krotoszynie pojawił się także Dawid Węsierski - jeden ze zwycięzców ubiegłorocznej odsłony zawodów. - Paradoksem jest to, że z moim sportowym partnerem jesteśmy z Gdańska, ale z pływaniem radzimy sobie średnio. Na szczęście w innych dyscyplinach jesteśmy dobrzy, więc liczymy, że uda nam się powtórzyć ten sukces - mówił zawodnik.


- Jak na nasze możliwości, poszło nam bardzo dobrze i daliśmy z siebie wszystko - cieszyli się Adrian i Maks z drużyny Synergia Sprawności. - Połączenie crossfitu z pływaniem może być męczące, więc wychodząc z wody, miałem nogi z waty - mówił Adrian. - Ale jesteśmy gotowi na kolejne konkurencje, bo od dawna nastawialiśmy się na ten start. Po etapie "wodnym" uczestnicy zawodów przenieśli się na rynek w Krotoszynie, gdzie - na Arenie Głównej - walczyli już do końca weekendu.

LOGinLAB 2022 w Krotoszynie - dzień pierwszy [GALERIA >>>]

Liderem całego touru był Szymon Urbański z Team Crossfit Wrocław. - Jestem jednym z młodszych uczestników, ale wygrana w tych zawodach nie zależy od wieku, tylko od treningu. Osoby starsze zwykle są większe i mają lepsze ciężary, a my mamy przewagę na gimnastyce - opowiadał.

Posłuchaj
04:26 CZWÓRKA CWK - krotoszyn 14.08.2022.mp3 Finał zawodów crossfotowych LOGinLAB 2022 - relacja z Krotoszyna (Co was kręci/Czwórka)

Jak przed zawodami, podkreślał organizator Dawid Kujawski, finał LOGinLAB Tour 2022 został solidnie przygotowany. - W  Krotoszynie zorganizowaliśmy trudne i zróżnicowane konkurencje. Jak na finał przystało, "przetestujemy" zawodników w różnych dyscyplinach - zapowiadał w Czwórce. Tak też się stało. Uczestnicy zmagań mogli liczyć na różnorodność zmagań i atrakcyjne zadania. Przez cały weekend w Krotoszynie był nasz człowiek - Piotrek Galus - który w audycji "4 Bieg", 19 sierpnia, podsumuje cały letni cykl LOGinLab 2022. 


LOGinLAB - finał w Krotoszynie 2022. LOGinLAB - finał w Krotoszynie 2022

***

Tytuł audycji: Co was kręci

Prowadzi: Hanna Dołęgowska

Materiał przygotował: Piotr Galus

Data emisji: 14.08.2022

Godzina emisji: 11.35

kul/aw

Czytaj także

"Chodź na Wiosła". Na czym polega ergofit?

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2019 16:07
Fitness na wiosłach i do muzyki to autorski program prowadzony przez profesjonalnych wioślarzy z Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego - Asię Dorociak i Filipa Fularę, to doskonały sposób, by przygotować kondycję przed sezonem i pracować nad sylwetką.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy w sporcie zawsze trzeba wygrywać?

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2022 18:00
Kuba Kleniewski, sportowiec i fizjoterapeuta, przyznaje, że przez lata "cisnął" w każdej dyscyplinie sportowej, jaką uprawiał. Dziś zwolnił. W Czwórce opowiada, co zyskał. 
rozwiń zwiń