"Idziemy po swoje". Córy zagrały w Czwórce [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2022 18:00
Katarzyna Tontor i Natalia Hoffmann-Pawlak jako Córy zadebiutowały w audycji Damiana Sikorskiego. Teraz wróciły do Czwórki i zagrały materiał z debiutanckiej płyty "Idziemy po swoje". 
Córy na Czwórkowej scenie
Córy na Czwórkowej scenieFoto: Bartosz Bajerski

Córom na scenie w Czwórce towarzyszył na trąbce Marcin Felczyński. - To dla niego przearanżowałyśmy część utworów z płyty, żeby miał pole do popisu - śmieją się Katarzyna i Natalia. - Bardzo chciałybyśmy w przyszłości cały materiał przełożyć na żywy band. Raz już tak grałyśmy, przy okazji premiery krążka i bardzo nam się podobało. Z drugiej jednak strony - bit to bit. A bit to hip-hop. Gościnnie wystąpiły też Ryfa Ri i Maggie Moroz.

Córy to żeński duet wokalny z Poznania, który w swoich klimatach muzycznych prezentuje unikalną mieszankę hip hopowych beatów i soulowych harmonii. Katarzyna Tontor i Natalia Hoffmann przy tworzeniu debiutanckiego albumu "Idziemy po swoje" dzieliły się swoimi doświadczeniami i przemyśleniami z perspektywy muzyka, matki, żony, przyjaciółki, osoby wchodzącej w dorosłe życie. To muzyczny obraz rzeczywistości, z jaką mierzy się współczesna kobieta. Nowoczesne brzmienie w połączeniu z nostalgią lat 90.to dominujące utwory na płycie artystek. O swojej muzyce mówią, że to soul’n’rap. 

Pod koniec czerwca 2022 roku ukazała ich debiutancka płyta "Idziemy po swoje". Znalazło się na niej 17 utworów - w tym wydane wcześniej single takie, jak: "Palo Santo", "Morele bax", "Ciastko" czy "Suszy". Ostatni z nich oparty jest na hip-hopowym bicie z charakterystycznym fletem. - Teraz myślimy już o EP-ce, która będziemy oparta na "featach" z raperkami i raperami. Bardzo lubimy pracować z ludźmi i tak, jak cała kultura hip-hopu, skupiamy się na działaniach z ziomeczkami – dodają Córy.


Posłuchaj
49:08 2022_10_28 19_06_09_PR4_Bedzie_glosno.mp3 Córy po koncercie w Czwórce - co powiedziały Damianowi Sikorskiemu? (Będzie głośno!/Czwórka)

CÓRY - PALO SANTO | CÓRY

Córy zagrały w piątek 28 października, o godz. 18.05 w audycji "Będzie głośno!". Koncert poprowadził Damian Sikorski

***

Będzie Głośno! – pod takim hasłem Czwórka promuje młodych, zdolnych, polskich muzyków niemających jeszcze kontraktu z żadną wytwórnią. Jest to program, który umożliwia nieznanym muzykom bezpośredni kontakt z radiem, a poprzez audycję pod tytułem "Będzie Głośno!" i listę przebojów dociera do słuchaczy. Aby znaleźć się w audycji należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie radiowej Czwórki. Zespoły, które zgłaszają się do programu, zapraszane są do audycji na żywo, mają okazję zaprezentować się słuchaczom zarówno w rozmowie, jak i mini koncercie akustycznym. Lista przebojów "Będzie Głośno!" zamieszczona jest na stronie internetowej Czwórki. Słuchacze mogą oddawać głosy na zespół, który przypadnie im do gustu, a przede wszystkim codziennie mają dostęp do playlisty z młodymi artystami. Utwory te są emitowane podczas audycji, co jest niezwykłe biorąc pod uwagę fakt, jak trudno jest młodym muzykom przebić się w rozgłośniach radiowych ze swoją twórczością.

mat. prsowe/kul


Czytaj także

Catz 'n Dogz o płycie "Punkt": album z uniwersalnym przekazem

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2022 11:50
Wojtek Tarańczuk i Greg Demiańczuk jako Catz 'n Dogz to jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich duetów elektronicznych na świecie. Właśnie ukazała się ich nowa płyta "Punkt", którą promują na trasie koncertowej pod patronatem Czwórki.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ana Andrzejewska o Halinie Poświatowskiej: zabieram Haśkę na tańce

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2022 15:00
Najpierw myślała, że będzie tylko jazz, potem nagrała z Kubą Kawalcem utwór "Zdechłam", a teraz Ana Andrzejewska kończy pracę nad debiutancką płytą, na której zaśpiewa wiersze Haliny Poświatowskiej.
rozwiń zwiń