ARS LATRANS Orchestra z premierową płytą "Noir"

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2024 08:40
"Noir" to nowy album ARS LATRANS Orchestra. W dniu premiery płyty zespół odwiedzi Czwórkę.  
ARS LATRANS Orchestra promuje nową płytę Noir.
ARS LATRANS Orchestra promuje nową płytę "Noir". Foto: Zuzanna Kruczek/mat. prasowe

ARS LATRANS Orchestra - to jedyny taki projekt muzyczny w Polsce. Powstał z potrzeby serca, mając na celu stworzenie przestrzeni dla wyjątkowych artystów, gdzie wspólnie mogą nie tylko tworzyć muzykę, ale także budować trwałe relacje. Spotkanie i wymiana energii są kluczowe, a projekt rozpoczyna się od wyjazdu na twórczy obóz, gdzie muzycy zamykają się w jednym domu na kilka dni, by wspólnie komponować muzykę. Trudno powiedzieć, kiedy ten proces się kończy, ponieważ nawiązane relacje często przeradzają się w długotrwałe współprace w przyszłości.

Skład ALO jest zmienny, na każdą edycję festiwalu wybierają artystów, którzy tworzą konceptualne kompozycje w ustalonym temacie. W tym roku przewodnim motywem jest Noir. Ostatnim singlem promującym to wydawnictwo był utwór "Niebo dziś płacze inaczej” - najbardziej emocjonalny utwór z całego wydawnictwa, historia która przeszywa, wzrusza, wywołuje ciarki. W utworze zaśpiewała Karolina Szałaśny - wokalistka, autorka tekstów i wiolonczelistka, wychowana na muzyce klasycznej i hip-hopie,  która tworzy muzykę na pograniczu gatunków R&B, alt-rap i electro pop.

ALO to główny projekt Stowarzyszenia ARS LATRANS, który premierowo prezentowany jest podczas multidyscyplinarnego festiwalu sztuki - ARS LATRANS Festival, obejmującego wystawy sztuk wizualnych, projekcje filmowe, koncerty, panele dyskusyjne oraz warsztaty. Muzycy odwiedzą Czwórkę po godz. 21.00.

W pierwszej części audycji zadebiutuje Sławek Krzanowski - wokalista, gitarzysta, autor muzyki oraz tekstów. W październiku 2022 roku ukazał się jego debiutancki album "W drodze".

***

Na audycję "Będzie głośno" - w piątek (22.02) o godz. 20.00 - zaprasza Damian Sikorski.

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka Alternatywa
Czytaj także

Kępiński/Kowalonek: "Kintsugi" to płyta z okruchów życia

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2023 14:50
- Już od dawna nie jesteśmy debiutantami, ani solo, ani w duecie. Ale "Kintsugi" to nasza pierwsza wspólna płyta i nowe rozdanie. Za nami piękny czas wspólnego komponowania, szturchania się i szukania nowych rozwiązań  - opowiadają Miro Kępiński i Michał Kowalonek. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Przebiśniegi: lubimy wracać do źródeł, które nas budują

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2024 09:40
To może wydać się mało prawdopodobne, ale pierwsze piosenki zaczęli tworzyć w dniu, w którym się poznali. Zadebiutowali singlem "Ostatni dom", teraz zespół Przebiśniegi wydał nowy utwór. "Kierunek" to kontynuacja drogi do debiutanckiej płyty.
rozwiń zwiń