Nieprzeciętni 2023. Głosuj już teraz. Czy Nieprzeciętną zostanie Monika Saj?

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2023 11:31
Trwa Czwórkowy plebiscyt Nieprzeciętni 2023. Teraz jest czas na oddanie głosu na swojego faworyta. Do 11 czerwca można wybierać spośród grona 10 finalistów wybranych przez nasze Jury. Wśród nich jest Monika Saj
Monika Saj finalistka plebiscytu Nieprzeciętni 2023
Monika Saj finalistka plebiscytu Nieprzeciętni 2023Foto: arch. prywatne

Monika Saj to współtwórczyni startupu edukacyjnego Maturalni.com, który pomógł w przygotowaniach do matury co drugiemu maturzyście w Polsce i zrewolucjonizował sposób przygotowań do egzaminów. Wyrównuje szanse w dostępie do edukacji na najwyższym poziomie oraz, współpracując z najlepszymi nauczycielami w Polsce, wprowadza innowacyjne i skuteczne metody nauki, organizuje setki darmowych lekcji dla maturzystów, w tym także największy edukacyjny LIVE (25 000 uczniów na żywo - rekord Polski). Wiceprezeska Fundacji Młodych Liderów oraz Fundacji Super Animator. Mentorka oraz trenerka, która nieustannie dąży do odkrywania i wspierania młodych talentów. Zrealizowała kilkadziesiąt programów i inicjatyw pozwalających na identyfikowanie liderów przyszłości i rozwijanie ich potencjału jak np. Szkoła Liderów Samorządów Uczniowskich, czy Olimpiada Biznesowa. Pasjonatka psychologii, uwielbia podróżować, odkrywając nowe kultury, smaki i tradycje.

Magda Saj maturę ma już za sobą, ale gdy przychodzi maj to stresuje się razem z maturzystami, towarzyszy im. - Temat matur jest mi niesamowicie bliski, jak i temat polskiego systemu edukacji. To coś o co walczę - mówi Magda Saj, finalistka Czwórkowego plebiscytu Nieprzeciętni 2023. - Gdybym miała coś o sobie powiedzieć, to dziś jestem "tą od rewolucji w polskim systemie edukacji". Mam nadzieję, że można to zauważyć - dodaje. 

Dla maturzystów

Startup edukacyjny Maturalni.com, którego współtwórczynią jest Czwórkowy gość w ostatnich miesiącach przeżywał prawdziwe oblężenie, serwery przegrzewały się. - My przygotowujemy do matury, w tym roku z maturalni.com skorzystało 100 tysięcy osób, czyli co drugi polski maturzysta - zdradza. - Bardzo się z tego cieszymy, ale realnie mieliśmy problem z przegrzewającymi się serwerami, który rozwiązywał nasz team programistów. 

Posłuchaj
14:38 czwórka strefa prywatna 24.05.2023 monika saj.mp3 Monika Saj opowiada o swoich nieprzeciętnych pasjach i działaniach (Strefa prywatna/Czwórka)

 

Praca w startupie to dla Moniki nie tylko dwa gorące przedmaturalne miesiące. W rozmowie z Jakubem Jamrozkiem opowiada, że materiały tworzone są już w wakacje. Wtedy już zespół maturalni.com działa z metodykami nauczania, egzaminatorami, najlepszymi nauczycielami w Polsce. - Chcemy tę wiedzę przekazywać też w atrakcyjny sposób, tak by pokazać młodym ludziom, że przygotowanie do matury może być fajne i nie tak czasochłonne - wyjaśnia. - Pracujemy nad optymalizacją czasu nauki, nad oszczędzaniem go i nad wyrównywanie szans w dostępie do edukacji na najwyższym poziomie. 

Do matury można przygotowywać się cztery lata. Doświadczenia twórców startupu pokazują, że jest szansa na skrócenie tego okresu. - Tę wiedzę da się zebrać, skondensować i tak przedstawić, żeby niekoniecznie uczyć się 4 lata, ciągle do tej matury - podkreśla Monika Saj. - Mamy dużo doświadczeń, w których uczniowie swoje przygotowania z nami zaczynali w grudniu, bo mieli niskie wyniki z próbnych matur, byli załamani. Dziś, już po maturach przyznają, że poszło im dobrze. 

Gość Kuby Jamrozka zdradza, że startup powstał z "wkurzenia" i braku. Zespół maturalni.com to młodzi, którzy zauważyli, że tego typu wsparcia brakuje. Zdecydowali się interweniować, sami zawalczyć o młodych. - Od 8 lat pracujemy też z młodzieżą w Fundacji Młodych Liderów. Znamy potrzeby młodych, wiemy z czym mają problemy. Te doświadczenia są ciągle aktualizowane - mówi Monika Saj. - Pandemia też była momentem, w którym zdecydowaliśmy, że bierzemy się za to, za pomoc młodym ludziom maturzystom. Chcemy odpowiadać na ich potrzeby. 

Nieprzeciętni 2023 - głosuj już dziś. Wśród finalistów - Aleksandra Wańczyk

Nieprzeciętni 2023. Joanna Hubska - czy jest Twoją Nieprzeciętną?

Szkoła marzeń wg Moniki Saj

Szkoła marzeń Moniki Saj to miejsce, które pozwala na indywidualny rozwój ucznia, które nie buduje swego autorytetu aparatem strachu i stresu, a patrzy na potrzeby i preferencje. Finalistka Nieprzeciętnych 2023 pragnie też, żeby taka szkoła była wyposażona w nowoczesne narzędzia, które idą z duchem czasu. 

Praca w Fundacji Młodych Liderów, której Monika jest wiceprezeską nauczyła ją uważnie patrzeć na ludzi. - Lider to osoba, która potrafi inspirować innych, patrzymy na niego z podziwem - definiuje. - My staramy się tych liderów wyłapywać i pozwalać im na rozwój, a także dawać im do tego narzędzia. Takich młodych liderów jest wielu, ale często brakuje im "powera", czasem autorytetu - dodaje. 

Finalistka Nieprzeciętnych 2023 zdradza, że liderem można się urodzić, ale można się też tego nauczyć. Przygotowanie do tej roli, a także wyposażenie w narzędzia to ogromny czynnik. 

Czytaj także:

Monika Saj w tym roku wybiera się na swoje najdłuższe wakacje w dorosłym życiu, potrwają "aż" dwa i pół tygodnia. - Przez ostatni rok pracy usiłowałam spać, gdy mogłam. To był intensywny czas w moim życiu i bardzo satysfakcjonujący - podkreśla. - To było spełnienie marzeń, nie tylko odbiorców, ale i moich. Teraz czas naładować baterie. Uwielbiam żeglować, tańczyć i podróżować - to moja ucieczka, mój rozwój indywidualny - jechać autostopem na drugą stronę świata. 

Finalistę plebiscytu Nieprzeciętni 2023 poznamy podczas uroczystej Gali 22 czerwca.


*** 

Tytuł audycji: Strefa prywatna

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Gość: Monika Saj (finalistka plebiscytu Nieprzeciętni 2023)

Data emisji: 24.05.2023

Godzina emisji: 20.16

pj

Logo sponsora plebiscytu Nieprzeciętni 2023 Logo sponsora plebiscytu Nieprzeciętni 2023

Czytaj także

Nieprzeciętni 2023. Joanna Hubska - czy jest Twoją Nieprzeciętną?

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2023 13:39
10 finalistów czeka na Wasze głosy. To od Was zależy, kto zgarnie tytuł Nieprzeciętnego 2023. Finaliści otrzymają nagrody rzeczowe, a zwycięzca dodatkowo statuetką i tytuł. Mamy też nagrody dla głosujących. Czas na oddanie głosu mija 11 czerwca. Wśród finalistów jest Joanna Hubska, założycielka i prezes "Fundacji Akademia Małego Lekarza". 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nieprzeciętni 2023 - głosuj już dziś. Wśród finalistów - Aleksandra Wańczyk

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2023 14:58
Trwa Czwórkowy plebiscyt Nieprzeciętni 2023. Teraz jest czas na oddanie głosu na swojego faworyta. Do 11 czerwca można wybierać spośród grona 10 finalistów wybranych przez nasze Jury. Wśród nich jest Aleksandra Wańczyk, muzealnik z wykształcenia, z zamiłowania i zawodu pilot wycieczek, asystent osób niepełnosprawnych, doktorantka krakowskiej Akademii Ignatianum. 
rozwiń zwiń