Odzież termoaktywna kontra bawełniany t-shirt

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2014 18:55
Odzież termoaktywna ma podnosić komfort naszego życia i sprawiać, by - po prostu - było nam na co dzień wygodnie. Czym różni się od zwykłych, bawełnianych koszulek?
Audio
  • Czy odzież termoaktywna sprawdza się w praktyce lepiej niż bawełniana? Sprawdził to Mateusz Kulig (Czwórka/Czwarty wymiar)
Odzież termoaktywna kontra bawełniany t-shirt
Foto: Glow Images/East News

Jak przyznaje Marzanna Lesiakowska-Jabłońska ze Szkoły ViaModa Industrial, różnice między zwykłymi, bawełnianymi koszulkami a profesjonalną odzieżą termoaktywną można dostrzec na pierwszy rzut oka. Kluczem jest struktura materiału.

- Fachowcy na pewno odróżnią od razu bawełnę od materiałów termoaktywnych, które najczęściej są syntetyczne - przyznaje ekspertka. - Chodzi o zastosowanie w nich włókien kanalikowych. Wyglądają one jak bardzo cienkie rureczki, wewnątrz których znajduje się powietrze.

Prawdziwa odzież termoaktywna, z której zalet często korzystają sportowcy, ma za zadanie sprawnie odprowadzać pot ze skóry, pozostawiając ją suchą nawet przy intensywnym wysiłku fizycznym. Czy jednak materiały takie zawsze właściwie spełniają swoje zadanie?

By dowiedzieć się więcej i sprawdzić, czy odzież termoaktywna w praktyce naprawdę działa, posłuchaj nagrania materiału reporterskiego, który przygotował Mateusz Kulig.

Na audycję "Czwarty wymiar" zapraszamy codziennie, od poniedziałku do piątku, już po godz. 16.00.

(kd/asz)

Zobacz więcej na temat: Czwórka moda SPORT

Czytaj także

Jak przygotować rower na wiosnę?

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2014 14:29
W poniedziałkowe popołudnie w Czwórce dowiemy się, jak wygląda serwis rowerowy przed wiosną, przetestujemy także grę planszową „Twarzą w twarz”. Zapraszamy do "Czwartego wymiaru".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ubrania opowiadają historię rodziny

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2014 16:20
Bohaterka reportażu Czwórki Zuza Żubka – Chmielewska jest historykiem mody. - Grzebiąc w ubraniach moich przodków, poznaję równocześnie ich historię i losy - opowiada.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dress code - naginaj reguły!

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2014 13:30
Dress code nie musi zabijać modowej fantazji. Należy go przestrzegać, ale nie można dać się zwariować.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szermierka uczy charakteru i pokory

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2014 18:00
Zajęcia z szermierki dla dzieci i młodzieży, pod hasłem "tnij, siecz, kłuj, rąb", odbywają się w Domu Kultury "Zacisze". Ich zadaniem nie jest jednak wzbudzanie agresji, ale ćwiczenie charakteru i hartu ducha.
rozwiń zwiń