Jak zarabiać na filmach w serwisie Youtube?

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2014 12:00
Vlogerzy i youtuberzy to ludzie, którzy z pasji, bądź dla pieniędzy kręcą filmy i wrzucają je do sieci. Okazuje się, że może to być całkiem intratny biznes. Jak zarobić na Youtube?
Audio
  • Jak zarobić duże pieniądze w serwisie Youtube? - materiał Mateusza Kuliga (Czwórka/Czwarty wymiar)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

Każdy z nas może zostać gwiazdą internetu - vlogerem albo youtuberem. - W przypadku filmów, które uploadujemy do serwisów typu Youtube’a, możemy zarabiać na przykład bezpośrednio, dzięki osobom, które subskrybują nasze kanały, a także dzięki odsłonom - tłumaczy Marcin Kubicki, redaktor naczelny magazynu "T3". - Ważniejsi są oczywiście subskrybenci, którzy do nas wracają i chcą otrzymywać powiadomienia o nowych filmach, pojawiających się na naszym kanale.

Tymczasem, jak przyznaje Maciej Budzich, analityk vlogosfery, warto wyjść także poza Youtube i rozwinąć biznesowe skrzydła. Cenną wartością, którą możemy zdobyć dzięki internetowym filmikom, jest bowiem wykreowanie własnej marki. - Dzięki temu, że nasza twarz, bądź nazwisko, będą rozpoznawalne szerokiej publiczności, możemy zacząć być zapraszani przez potencjalnych partnerów do współpracy i brać udział w "szerszych" działaniach - mówi ekspert. - Opłaca się więc myśleć o kanale Youtube, jak o własnym koncernie multimedialnym, jak o własnej telewizji.

Coraz bardziej popularny staje się jeszcze jeden sposób zarabiania na Youtube, czyli reklama. - Podczas współpracy z różnymi firmami możemy otrzymywać "prawdziwe" pieniądze - mówi Max Makowski z agencji Livetube. - Chodzi na przykład o lokowanie produktów, bądź zachęcanie do udziału w konkursach czy innych akcjach danego koncernu.

Jak jeszcze możesz zarobić na wrzucaniu swoich filmów do serwisu Youtube? By dowiedzieć się więcej posłuchaj nagrania materiału reporterskiego Mateusza Kuliga z audycji "Czwarty wymiar".

(kd/pj)

Czytaj także

Jakie gadżety kręcą dziś Azjatów?

Ostatnia aktualizacja: 30.01.2014 12:30
Phablety i power banki to standard. Co jeszcze króluje na azjatyckich ulicach?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Powerbanki wydłużą życie telefonów

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2014 18:41
Z biegiem lat smartfony zaczęły być coraz bardziej wydajne, innowacyjne, ale proporcjonalnie do ich rosnących możliwości, spada długowieczność baterii. Dlatego wynaleziono powerbanki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jeden smartfon na całe życie - czy to możliwe?

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2014 10:35
Z badań wynika, że świadomość, że nie mamy ze sobą smartfona jest dla nas równie stresująca jak... przygotowania do ślubu. Dwie trzecie ankietowanych deklaruje, że nie przeżyłoby jednego dnia bez ulubionego gadżetu. To nie przeszkadza nam jednak wymieniać modele na coraz to nowsze. Tylko czy to ma sens?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Aplikacje, bez których nie możemy żyć

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2014 12:00
- Dziś aplikacje wyszły już poza obszar smartfonów czy tabletów. Wkrótce może się okazać, że nie będzie już urządzeń, które funkcjonują bez nich. Dotyczy to też sprzętów domowego użytku, jak pralki, czy… odkurzacze - mówi w Czwórce Marcin Kubicki, redaktor naczelny magazynu T3.
rozwiń zwiń