X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Inteligentne domy - nadchodzi rewolucja?

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2014 18:33
Technologia pędzi w zawrotnym tempie i zmierza do tego, by w jak największym stopniu ułatwić nam życie. Kolejnym krokiem są inteligentne domy. Na razie jednak mogą się nimi cieszyć tylko najzamożniejsi.
Audio
  • O tym, czym są inteligentne domy, opowiadał Marcin Kubicki z magazynu "T3" (Czwórka/Czwarty Wymiar)
Inteligentne domy - nadchodzi rewolucja?
Foto: Glow Images/East News

Nie wypracowano dotąd powszechnie obowiązującej definicji tego, czym jest "inteligentny dom". W audycji "Czwarty Wymiar" Marcin Kubicki, redaktor naczelny magazynu "T3", spróbował przybliżyć ten termin. - Jest to system rozwiązań, które można zainstalować w domu i sprawiają one, że mamy zdalny dostęp do wszelkich dóbr w naszym mieszkaniu. W tej chwili ilość tych rozwiązań jest jeszcze ograniczona, ale to się zmienia błyskawicznie. Docelowo chodzi o to, żebyśmy wracając do domu po ciężkim dniu pracy, mogli jednym pilotem wstawić pranie, włączyć wodę na herbatę, otworzyć okno w salonie i ustawić klimatyzację w sypialni - opowiedział obrazowo ekspert.Dostępne w tej chwili na rynku systemy operacyjne nie są na kieszeń przeciętnego obywatela. Jest to bez wątpienia rozwiązanie luksusowe, na które mogą pozwolić sobie tylko najbogatsi. - To jednak się może i będzie się szybko zmieniało. Technologie idą do przodu w takim tempie, że to, co 5 lat temu zdawało się szczytem bogactwa, dziś kupują najbiedniejsi mieszkańcy państw średnio rozwiniętych. Technologie smart - w telefonach, telewizorach - weszły do powszechnego obiegu i sprawić je sobie może w zasadzie każdy. Wydaje mi się, że w tym przypadku będzie podobnie - przekonywał Kubicki.

Więcej o technologii inteligentnych domów - w nagraniu audycji "Czwarty Wymiar" .

ac/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Coś z niczego. Jak urządzić małe mieszkanie?

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2014 12:00
Urządzić mieszkanie samemu, czy zdać się na pomoc fachowców? Przed tym dylematem corocznie stają tysiące Polaków. Sprawdziliśmy, jakie są najnowsze trendy. - Z pomocą specjalistów możemy z kawalerki zrobić naprawdę funkcjonalne i wygodne mieszkanko - przekonuje Agnieszka Gruszczyńska-Hyc z "M jak mieszkanie".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gadżety na wakacje. Co zabrać? [wideo]

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2014 19:40
- Laptop, tablet, kamera, aparat, mnóstwo kabli, konsola - te wszystkie rzeczy miałem ze sobą na poprzednich wakacjach - przyznał Marcin Kubicki, redaktor naczelny magazynu "T3".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Telewizor Rubin - okno na świat PRL

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2014 19:00
Produkowany w Związku Radzieckim telewizor marki Rubin był za czasów PRL-u prawdziwym oknem świat milionów Polaków i narzędziem integracji mieszkańców wielkich blokowisk. Co prawda lubił się psuć, czasem wybuchał, ale i tak wspominamy go z nostalgią.
rozwiń zwiń