Odkurzacz - ssący problem

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2014 09:00
Po żarówkach urzędnicy z Brukseli robią porządek z odkurzaczami i zakazują produkcji tego typu sprzętów o mocy większej niż 1600 W. Czym zatem kierować się przy zakupie urządzenia do sprzątania?
Audio
  • Oto parametry dobrego odkurzacza - posłuchaj zanim pójdziesz do sklepu (Czwórka/Czwarty wymiar)
Jak kupić dobry odkurzacz? Zwróć uwagę na moc ssania
Jak kupić dobry odkurzacz? Zwróć uwagę na moc ssaniaFoto: Glow Images/East News
- W ten sposób Unia Europejska zatroszczyła się o nasze portfele i zużyty prąd. Zdaniem ekspertów najmocniejsze odkurzacze pobierają za dużo energii, są mało efektywne i hałaśliwe - tłumaczy Krzysztof Pojawa z AGDLab.pl. - Wprowadzenie tych obostrzeń to kolejny etap rewolucji w świecie AGD. Następnym krokiem będzie redukcja mocy odkurzaczy do 900 W, którą zapowiedziano na 2017 rok. Czytaj także: Frania - babcia wszystkich pralek >>> Tych, którzy martwią się, że będą sprzątać niedokładnie, fachowcy uspokajają. Z odkurzaczami jest trochę tak jak z autami - nie zawsze mocny silnik przekłada się na dobre osiągi. - Nie jest sztuką wyprodukować odkurzacz, który będzie pożerał 2000 W - przekonuje Pojawa. - Sztuką jest zrobić sprzęt, który przy najmniejszym poziomie zużytego prądu będzie miał najwyższą wydajność. Dlatego przy zakupie odkurzacza należy zwrócić uwagę nie na pobór prądu tylko na moc ssania, bo to nie zawsze idzie w parze. Więcej o tym, jak kupować sprzęty AGD dowiesz się słuchając "Czwartego wymiaru" - od poniedziałku do piątku, między godz. 16.00 a 19.00. (kul/pj)
Czytaj także

Rzeczywistość rozszerzona - spójrz na świat pod innym kątem

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2014 07:30
Rzeczywistość rozszerzona łączy dwa światy - rzeczywisty z wygenerowanym komputerowo. Technologia stale się rozwija, a koncerty, które specjalizują się w tej dziedzinie, co i rusz prezentują nam mniej lub bardziej rewolucyjne nowości.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Renault FT-17 - kultowy... czołg

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2014 12:30
Na frontach I wojny światowej czołgi pojawiły się dość późno i w śladowej ilości. Francuski Renault FT-17 do regularnej produkcji trafił w 1917 roku. Przez lata służył między innymi w polskiej armii.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kubek powie ci, co pijesz

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2014 18:00
Kawa, herbata, cola - dla kubka Vessyl nie ma żadnych tajemnic. Twórca naczynia milczy jak zaklęty, więc może chodzi tutaj o magię?
rozwiń zwiń