Bakterie kontra promienie UV

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2011 17:47
W czasie kolejnej wizyty w w nowo otwartym laboratorium biologicznym w Centrum Nauki Kopernik sprawdziliśmy jak zachowają się pewne bakterię gdy zaświeci się im w oczy.
Audio


- To, co bym dzisiaj chciała pokazać to jest tajemnicza bakteria, która zachowuje się w nietypowy sposób pod wpływem ultrafioletowego światła lampy LED-owej - mówiła w Czwórce Agata Kloch, szefowa laboratorium bilogicznego w CNK.

Tajemniczy szczep bakterii umieszczony w tzw. szalce Petriego, czyli okrągłym naczynku laboratoryjnym wypełnionym galaretkowatą substancją zwaną agarem, poddaliśmy wpływowi fioletowego światła.

Aby dowiedzieć w jaki sposób bakterie zareagowały na eksperyment przeprowadzony specjalnie dla czwórkowej audycji "Czwarty Wymiar" wystarczy obejrzeć filmy umieszczone w boksie "Wideo".

(bch)

Czytaj także

Zostań chemikiem w Centrum Nauki Kopernik

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2011 12:00
Błyszczące probówki i kolby oraz słoiczki pełne obiecującej zawartości czekają od wtorku na młodych eksperymentatorów w nowym laboratorium chemicznym Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak ślina trawi skrobię, czyli do czego służą enzymy?

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2011 18:17
Kolejna odsłona eksperymentów w nowootwartym laboratorium biologicznym w Centrum Nauki Kopernik. Tym razem sprawdzimy, czym są enzymy trawienne, do czego służą i udowodnimy, że znajdują się w naszej ślinie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zobacz DNA i zbuduj chromosom w stołecznym CNK

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2011 18:36
Centrum Nauki Kopernik uruchomiło laboratorium biologiczne. Nowoczesna aparatura pozwala na samodzielne przeprowadzanie doświadczeń i eksperymentów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co kryją rośliny?

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2011 18:30
Czwórka, aby poznać tajniki świata biologii, odwiedziła nowoczesne laboratorium biologiczne, które ruszyło w Centrum Nauki Kopernik. Eksperymentujcie z nami!
rozwiń zwiń