X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wicemistrzowie programowania mają zaproszenie do IBM-u

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2012 18:00
Polska drużyna młodych programistów z Uniwersytetu Warszawskiego zajęła drugie miejsce podczas Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym ACM ICPC 2012. To dla nich początek wielkiej kariery.
Audio
  • Tomek Kulczyński o Akademickich Mistrzostwach Świata w Programowaniu Zespołowym

Tomek Kulczyński, kapitan tej drużyny był gościem Kuby Marcinowicza w studiu Czwórki. Przyznaje, że na zawodach po prostu zabrakło im szczęścia. - Tego dnia i na tych zadaniach byli lepsi - wyjaśnia. 

A mistrzostwa wcale nie są łatwe. Panowie z uniwersyteckiej drużyny dużo trenowali przed tymi zawodami. - Aby w nich uczestniczyć trzeba umieć rozwiązywać zadania: przeczytać szybko treść - która jest zawikłana, ubrana w formę bajki, w której ukryty jest np. jakiś problem matematyczny. Następnie trzeba napisać program, który będzie ten problem rozwiązywał - wyjaśnia Tomek Kulczyński.
Konkurs trwał 5 godzin. W jednej sali siedziało 112 drużyn skupionych nad zadaniem. - Na takich miedzynarodowych zawodach w ramach drużyny rozmawiamy ze sobą. Wszyscy starają się nie przeszkadzać, ale jest gwar - opowiada Kulczyński.

Jak zorganizowana jest drużyna Tomasza Kulczyńskiego, dlaczego programiści dostają na zawodach 1 komputer na trzech i jaką nagrodę otrzymała polska drużyna za zajęcie 2 miejsca dowiesz się słuchając"Czwartego Wymiaru".

Polskie Radio było patronem imprezy nazywanej żartobliwie "informatycznym Mundialem"

(pj)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Asy klawiatury: najszybsi robią to w 20 minut

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2012 14:00
112 trzyosobowych drużyn, jeden komputer i 14 zadań do rozwiązania - tak w skrócie przedstawia się program 36. Akademickich Mistrzostwach Świata w Programowaniu Zespołowym. W Czwórce opowiedział o nich Krzysztof Diks z Uniwersytetu Warszawskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sezon na tanie tablety

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2012 19:00
Ile są naprawdę warte i do czego się nadają? Sprawdziliśmy to w "Czwartym Wymiarze" - teraz Ty sprawdź efekty testów!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komputer plus telewizor to niezłe kino!

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2012 15:20
Jak szybko, skutecznie i bezboleśnie podłączyć telewizor do komputera? Posłuchaj rozmowy z Jerzym Łabudą, gościem "Czwartego wymiaru".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy Windows wielu zszokuje

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2012 18:00
Zmienia się wszystko. Nie ma paska Start. Wzrastają za to mobilne właściwości systemu. Więcej o tej rewolucji opowiedział w Czwórce specjalista IT Marek Pyka.
rozwiń zwiń