X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Asy klawiatury: najszybsi robią to w 20 minut

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2012 14:00
112 trzyosobowych drużyn, jeden komputer i 14 zadań do rozwiązania - tak w skrócie przedstawia się program 36. Akademickich Mistrzostwach Świata w Programowaniu Zespołowym. W Czwórce opowiedział o nich Krzysztof Diks z Uniwersytetu Warszawskiego.
Audio
  • Krzysztof Diks o Akademickich Mistrzostwach Świata w Programowaniu Zespołowym

- Mistrzostwa trafiły do Polski dlatego, że należymy do ścisłej światowej czołówki w programowaniu- mówił gość audycji "Czwarty wymiar". - W 2003 i 2007 Uniwersytet Warszawski zdobył mistrzostwo świata w tej dziedzinie. Jeśli nie uda nam w tym roku, to będę zdziwiony...

ACM ICPC to najstarszy konkurs informatyczny dla studentów na świecie. Zespoły uczestniczące w zawodach mają kilka godzin na rozwiązanie zadań programistycznych. Każde z nich jest formułowane w postaci historyjki. Rozwiązanie zadania polega na wydobyciu z opowieści specyfikacji problemu algorytmicznego, ułożeniu stosownego algorytmu i zaprogramowaniu go w wybranym języku (C, C++ lub Java).

- Przykładowo zadanie może polegać na tym, że chcemy dojechać z siedziby Polskiego Radia na ulicę Banacha i, wziąwszy pod uwagę rozkopy, znaleźć najkrótszą trasę. Zawodnicy mają napisać program rozwiązujący nasz problem. Dostają mapę Warszawy oraz plan rozkopów. Najlepsi potrafią napisać działający program w 20 minut, ale to nie wystarczy. Program musi być także szybki i poprawny. Za to dostaje się punkty. Wygrywa zespół, który rozwiąże największą liczbę zadań w jak nakrótszym czasie - wyjaśniał Diks.

Finały Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym ACM ICPC 2012 odbywa się w dniach od 14 do 18 maja na Uniwersytecie Warszawskim. Łącznie Uniwersytet odwiedzi z okazji zawodów około 1000 osób.

Więcej na ten temat dowiesz się, słuchając nagrania audycji.

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Podwieź swój rower w bezpieczny sposób

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2012 10:00
W "Czwartym Wymiarze" zastanawialiśmy się jak sprawić by podróż z rowerem na bagażniku auta nie była udręką.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niewielkie pożytki z 3D

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2012 11:00
Po sukcesie filmu "Avatar" świat zachłysnął się technologią trójwymiarowego obrazu, jednak do dziś niespecjalnie wiadomo, co z tym zachłyśnięciem zrobić.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Audiobook "Serce Zimy 1812" - wszystkie odcinki

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2012 08:20
10 kwietnia w audycji "Czwarty Wymiar" wystartował pierwszy w Polsce interaktywny audiobook! Posłuchajcie wszystkich odcinków o przygodach napoleońskiego żołnierza Korwina Giedyminowicza - to wy decydowaliście o jego losach!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koła rowerowe, szprychy, opony - jak właściwie dobierać sprzęt?

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2012 14:30
Rowery od początku budowane są z myślą o użytkowaniu albo na szosach, albo w terenie. Co jednak stanie się, gdy na zwykłym "miejskim" bicyklu wyruszymy do lasu lub w góry? O tym rozmawialiśmy w "Czwartym Wymiarze".
rozwiń zwiń