Sezon na tanie tablety

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2012 19:00
Ile są naprawdę warte i do czego się nadają? Sprawdziliśmy to w "Czwartym Wymiarze" - teraz Ty sprawdź efekty testów!
Audio

W supermarketach i dyskontach pojawiają się tanie tablety. Co ciekawe – cieszą się coraz większą popularnością i uznaniem wśród użytkowników, zwłaszcza, że w maju dużo osób kupuje je w prezencie komunijnym.

Jakie są ich wady i zalety? Do kogo ten sprzęt jest skierowany? I czy za niską ceną kryje się niska jakość, czy można zaufać tego rodzaju tabletowym "no name”? Tablet z dyskontu – warto inwestować w taki sprzęt? - to wszystko sprawdził Radomir Wit.

Badania wykazują, że w tym roku w Polsce kupimy 270 tysięcy tabletów, połowa z nich to będą te poniżej 1000 zł. Katarzyna Pura redaktor naczelna tabletowo.pl opowiedziała nam trochę o tańszych modelach tabletu.
- Tańsze tablety są przede wszystkim małe. Jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia. One przede wszystkim mają być tanie - ocenia Pura. - Różnią się jakością ekranu, kątem widzenia, zazwyczaj mają jednordzeniowe procesory. Nie ma w nich możliwości włożenia karty sim - co oznacza brak połączenia z internetem, chyba, że przez modem lub smartfona.

Kuba Marcinowicz i Radomir Wit tani tablet testowali też w czwórkowym studiu - posłuchaj audycji "Czwarty Wymiar" i dowiedz się czy warto inwestować w tani tablet.

(pj)

Czytaj także

Audiobook "Serce Zimy 1812" - wszystkie odcinki

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2012 08:20
10 kwietnia w audycji "Czwarty Wymiar" wystartował pierwszy w Polsce interaktywny audiobook! Posłuchajcie wszystkich odcinków o przygodach napoleońskiego żołnierza Korwina Giedyminowicza - to wy decydowaliście o jego losach!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sprzedaż w chmurach, czyli jak działają CRMy

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2012 11:20
Dawniej ich rolę spełniał zwykły notes sprzedawcy. Dziś firmy wykorzystują aplikację umożliwiającą im zbieranie i magazynowanie wszelakich danych związanych z ich klientami.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koła rowerowe, szprychy, opony - jak właściwie dobierać sprzęt?

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2012 14:30
Rowery od początku budowane są z myślą o użytkowaniu albo na szosach, albo w terenie. Co jednak stanie się, gdy na zwykłym "miejskim" bicyklu wyruszymy do lasu lub w góry? O tym rozmawialiśmy w "Czwartym Wymiarze".
rozwiń zwiń

Czytaj także

O Pikniku po Pikniku…

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2012 10:57
Przez cały tydzień w „Czwartym Wymiarze” prezentujemy Wam najciekawsze wydarzenia z XVI Pikniku Naukowego.
rozwiń zwiń