Jak robić dobre zdjęcia z jadącego samochodu?

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2012 12:00
Ostatnio dużo mówiliśmy o doborze odpowiedniego sprzętu. Czas teraz, by skupić się na samej technice robienia zdjęć. Oto poradnik dla tych, którzy nie mogą usiedzieć w miejscu i kochają ruch na zdjęciach.
Audio
  • Jak robić dobre dynamiczne zdjęcia? - materiał Radomira Wita

Jak robić zdjęcia dynamiczne, czyli te, na których osoba fotografowana jest w ruchu? Jak fotografować macz, gdy po murawie stadionu biegają piłkarze? A jak pejzaż, który widzimy z okna jadącego samochodu?

– Używamy krótkich czasów migawki, to powoduje wstrzymanie, zamrożenie ruchu i zdjęcie jest wówczas ostre – tłumaczy  Arkadiusz Wiedeński, fotograf i doktorant Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. – Można także eksperymentować, robiąc na przykład zdjęcie piłkarzom podczas meczu. Piłka porusza się wtedy znacznie szybciej niż człowiek. Można więc próbować dobrać taki czas, by piłka była rozmyta, poruszona, a ludzie – wyraźni i zatrzymani w ruchu.

Dowiedz się więcej słuchając całego materiału Radomira Wita z audycji "Czwarty Wymiar" - po kliknięciu w ikonkę dźwięku.

(kd)

Czytaj także

Sezon na tanie tablety

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2012 19:00
Ile są naprawdę warte i do czego się nadają? Sprawdziliśmy to w "Czwartym Wymiarze" - teraz Ty sprawdź efekty testów!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komputer plus telewizor to niezłe kino!

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2012 15:20
Jak szybko, skutecznie i bezboleśnie podłączyć telewizor do komputera? Posłuchaj rozmowy z Jerzym Łabudą, gościem "Czwartego wymiaru".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy wymiar fotografii

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2012 12:40
Do niedawna rewolucyjna filmowa technika 3D, coraz częściej trafia pod strzechy. Na rynku dostępne są już aparaty, które potrafią rejestrować obraz z dodatkowym wymiarem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Słuchawki, słuchawki... i nowe technologie

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2012 13:00
W "Czwartym Wymiarze” Michał Matus szuka odpowiedzi na pytanie: jakie nowe technologie stosuje się w słuchawkach?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paniczne hamowanie na widok fotoradaru!

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2012 08:30
Fotoradar wzbudza lęk wśród kierowców, ponieważ mamy w zwyczaju jeździć szybciej niż jest dozwolone. Reakcje kierowców na fotoradar zbadał portal Auto Centrum w ramach swojej akcji "50km/h".
rozwiń zwiń