Aparaty fotograficzne... gotowe na wszystko!

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2012 07:00
Niestraszny im piach, błoto czy woda. Te cuda techniki są odporne nawet na dzieci. Upadek z wysokości nie zagrozi zdjęciom z wakacji wykonanym "pancernym" sprzętem.
Audio

Niejeden rodzic zastanawia się czy jego aparat przetrwa kolejne rodzinne wakacje - czy nie zostanie wrzucony do basenu, zalany lemoniadą, wyrzucony z balkonu albo zakopany w fosie zamku z piasku. Już znaleziono na to rozwiązanie. Na rynku pojawiło się kilka aparatów odpornych na upadki i duże zabrudzenia, robią też zdjęcia pod wodą.

Nie oszukujmy się nie tylko dzieci stanowią zagrożenie dla aparatów fotograficznych - czasem sami mamy obawy czy brać nasz drogi sprzęt na wakacje. Większość podróżyjących i lubiących ekstremalne przygody przyzna, że fajnie jest mieć zdjęcia z nurkowania czy z rajdu 4x4. Producenci prześcigają się w ofertach.

Kilka takich odpornych aparatów do czwórkowego studia przyniósł Radomir Wit. Wraz z Kubą Marcinowiczem zdecydowali się zalać aparaty wodą. Jak się okazało sprzęt przetrwał test - dalej robi zdjęcia.

Jest też jedno "ale". Ze względu na swą pancerność aparaty pozbawione są niektórych funkcji, przed ich zakupem warto poradzić się eksperta - posłuchaj audycji "Czwarty wymiar" i dowiedz się, co wyróżnia "pancerne" aparaty Fuji, Nikon, Panasonic.

(pj)

Czytaj także

Nowy wymiar fotografii

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2012 12:40
Do niedawna rewolucyjna filmowa technika 3D, coraz częściej trafia pod strzechy. Na rynku dostępne są już aparaty, które potrafią rejestrować obraz z dodatkowym wymiarem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Słuchawki, słuchawki... i nowe technologie

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2012 13:00
W "Czwartym Wymiarze” Michał Matus szuka odpowiedzi na pytanie: jakie nowe technologie stosuje się w słuchawkach?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Paniczne hamowanie na widok fotoradaru!

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2012 08:30
Fotoradar wzbudza lęk wśród kierowców, ponieważ mamy w zwyczaju jeździć szybciej niż jest dozwolone. Reakcje kierowców na fotoradar zbadał portal Auto Centrum w ramach swojej akcji "50km/h".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jak robić dobre zdjęcia z jadącego samochodu?

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2012 12:00
Ostatnio dużo mówiliśmy o doborze odpowiedniego sprzętu. Czas teraz, by skupić się na samej technice robienia zdjęć. Oto poradnik dla tych, którzy nie mogą usiedzieć w miejscu i kochają ruch na zdjęciach.
rozwiń zwiń