Chcesz fotografować? Wyrzuć dezodorant!

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2012 20:25
- Najistotniejsze jest poznania terenu, gdzie żyje gatunek, który chcemy fotografować, a także nauczenie się jego zwyczajów, sposobu poruszania się i psychiki – radzi fotograf przyrody Robert Dróżdż.
Audio
  • Co Ty wiesz o rysiu? Tajemnice fotografowania zwierząt

Także wybór sprzętu zależy od tego czy chcemy robić zdjęcia orłom czy żubrom. Ile ważą korpusy aparatów i kolejne obiektywy? Gość "Czwartego wymiaru” deklaruje, że jego plecak zazwyczaj waży drobne 30 kg...

Różna jest ilość czasu, którą musimy poświęcić przygotowując się do robienia zdjęć. To czasem tygodnie, czasem miesiące. Robert Dróżdż rozwiewa obawy, że ten czas należy spędzić bez kąpieli. Jak podkreśla zapach człowieka, którego boją się zwierzęta, staje się bardziej intensywny. Nie należy jednak wówczas stosować dezodorantów, bo obce zapachy będą je odstraszać.

O czym jeszcze trzeba pamiętać i od jakich zwierząt najlepiej zacząć swoją przygodę z fotografią dowiesz się słuchając rozmowy.

Zobacz więcej na temat: fotografia

Czytaj także

Chcesz fotografować ptaki? Najpierw naucz się maskować

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2012 19:13
Czasem, żeby zrobić dobre zdjęcia wymarzonego przez nas okazu trzeba zbudować sobie dom. O sposobach robienia zdjęć ptakom opowiadał w Czwórce specjalista Robert Dróżdż.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Piotr od żurawi" - Małgorzata Nabel (Radio Zachód w Zielonej Górze)

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2012 11:50
Czwartek, 20 września 2012, godzina 18.15, Program 3. "Klangor" to charakterystyczny dźwięk, który wydaje żuraw (grus grus). Gdy ktoś dzwoni do Piotra Dziełakowskiego , to w jego komórce odzywa się taki właśnie dźwięk. Piotr od 20 lat fotografuje żurawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najchętniej fotografujemy piłkarzy

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2012 11:27
Do takiego wniosku można dojść oglądając prace nadesłane na konkurs "Mistrzowskim okiem kibica", w którym wykazać się mogli miłośnicy fotografii sportowej.
rozwiń zwiń