X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Hakerzy rosną w siłę

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2012 14:59
- Z bezpieczeństwem w sieci jest jak z bezpieczeństwem na ulicy: nie ma co panikować, ale trzeba zachować ostrożność – mówił Przemysław Jaroszewski, ekspert od bezpieczeństwa teleinformatycznego, który w Czwórce zapraszał na specjalną konferencję poświęconą temu zagadnieniu.
Audio
  • Przemysław Jaroszewski o bezpieczeństwie w sieci

W dniach 23-24 października Warszawa będzie gościć ekspertów do spraw cyberbezpieczeństwa pracujących m.in. dla takich firm i instytucji jak NASA, US CERT, Google, czy Twitter.

Okazją do spotkania będzie XVI Konferencja na temat bezpieczeństwa teleinformatycznego SECURE 2012 organizowana przez instytut badawczy NASK i działający w jego strukturach zespół CERT Polska.

- Na konferencji będzie można się dowiedzieć jak zwalczać wycieki danych. W jaki sposób są profilowani hakerzy i jakie są metody zabezpieczania się przed nimi – opowiadał Przemysław Jaroszewski. Gość "Czwartego Wymiaru" opowiadał, że duże firmy coraz bardziej narażone są włamania internetowe. - Hakerzy są coraz bardziej cwani, coraz lepiej wiedzą czego szukać. Aby bronić się skutecznie trzeba skuteczniej rozpoznawać jaka jest motywacja osób, które próbują się włamać – wyjaśniał.

Również przeciętni użytkownicy powinni ostrożnie korzystać z dobrodziejstw sieci. Aby nie stać się ofiarą cyber przestępstwa należy zachować przynajmniej podstawowe środki ostrożności. - trzeba pamiętać, żeby nie instalować niepotrzebnych i nieznanych nam programów. Aktualizować nasze oprogramowanie i używać zdrowego rozsądku – radził Jaroszewski.

Więcej na ten temat w nagraniu audycji.

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Gangsterzy wykorzystują antywirusy

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2010 14:15
Gangsterzy zarabiają na lęku internautów przed wirusami sprzedając im programy będące zakamuflowanym oprogramowaniem przechwytywania danych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zagrożenia w sieci: nie daj się okraść!

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2012 18:15
Na świecie codziennie ofiarą cyberprzestępców pada ponad 1 milion osób. Wciąż przybywa naiwnych, którzy w sieci udostępniają najbardziej poufne dane i... nawet o tym nie wiedzą. Dowiedz się, co zrobić, by nie stać się łatwym celem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kontroluj swoje strony WWW bez przerwy

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2012 00:00
Internet never sleeps. Kto ma biznes w Internecie musi pamiętać, że jednym z najważniejszych czynników sukcesu jest nieprzerwana dostępność i sprawność zasobów firmy w Internecie.
rozwiń zwiń