X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Technologia LTE - przesył danych "metodą jutra"

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2013 08:50
Pojawiła się jakiś czas temu w Polsce i na świecie. Wszyscy o niej mówią, ale nie do końca wiedzą, o co tak naprawdę chodzi. – To dużo bardziej efektywna i szybka metoda przesyłu danych – mówi Dariusz Wichniewicz, ekspert technologii LTE.
Audio
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

LTE to nowoczesny system przesyłu danych w telefonii komórkowej, który coraz bardziej inwazyjnie wkracza pod nasze strzechy.

– Pod względem technologicznym LTE nie różni się od innych, poprzednio stosowanych, rozwiązań – mówi Dariusz Wichniewicz, ekspert technologii LTE. – To sieć węzłów dostępowych, w których w niewielkiej odległości, czyli maksymalnie do kilku kilometrów, podłączone są terminale abonenckie. Transmitowane dane zbierane są przez sieć szkieletową i przesyłane już dalej, do światowego internetu.

Zdaniem eksperta, system LTE ma kilka znaczących zalet. – To przede wszystkim lepsze metody kodowania sygnału, oraz efektywniejsze wykorzystanie pasma – mówi Wichniewicz. – Obecnie LTE pozwala na transmisję z prędkością ok. 150 megabitów na sekundę, poprzednia technologia – na nieco powyżej 40 megabitów na sekundę.

Dowiedz się więcej o technologii LTE, o jej zaletach i wadach a także o tym, jak można optymalnie ją wykorzystać, słuchając całego nagrania rozmówi z audycji "Czwarty wymiar".

(kd)

Zobacz więcej na temat: Czwórka POLSKA internet
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

To jest jak szósty zmysł wyciągany z kieszeni

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2012 15:38
- Dużo wygodniej położyć się na kanapie z tabletem, niż z komputerem, czy laptopem. Jeden guzik i to działa - mówił w Czwórce Kuba Probola z Polskiej Telefonii Cyfrowej, który na antenie omówił najnowsze trendy w rozwoju technologii mobilnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rozwiń działalność z pomocą aplikacji

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2012 12:00
- Już niedługo żaden biznes nie będzie mógł się obyć bez mobilnych technologii, niestety świadomość małych firm w tej dziedzinie jest bardzo nieduża - uważa Cezary Jóźków, ekspert rynku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ożywiony obraz rozszerza naszą rzeczywistość

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2013 18:40
Wybierasz się do miasta, którego nie znasz? W zwiedzaniu pomoże ci supernowoczesna technologia Augmented Reality, której tajniki odsłoniliśmy w "Czwartym Wymiarze".
rozwiń zwiń