Kawa w dezodorancie? To możliwe

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2013 19:37
Trwają prace nad dezodorantem, który będzie nam dostarczał energii. Ma on zawierać spore dawki kofeiny, a po rozpyleniu na skórze, działać podobnie jak "mała czarna".
Audio
  • Kofeina w dezodorancie - Adam Bialic wyjaśnia jak ma to działać (Czwórka/Czwarty wymiar)
Kofeina w dezodorantach to rozwiązanie dla osób, które nie lubią kawy
Kofeina w dezodorantach to rozwiązanie dla osób, które nie lubią kawyFoto: Glow Images/East News

Choć niektórym może wydać się to nieprawdopodobne, istnieją ludzie, którzy nie lubią kawy i nie piją napojów energetycznych, gdyż są one niezdrowe.

Dla tych właśnie osób wymyślono kofeinowe dezodoranty. - Wszystko obecnie znajduje się jeszcze w fazie projektu - mówi Adam Bialic z portalu Gadżetomania.pl. - Ale należy pamiętać, że już w tym momencie mamy możliwość zakupienia płynów pod prysznic, które mają przeciwdziałać negatywnym skutkom spożycia alkoholu poprzedniego dnia, czyli po prostu kacowi. Jeśli więc pojawi się możliwość korzystania z kofeiny w sposób inny niż standardowy, to czemu nie.

Do pomysłu produkcji „energetycznych dezodorantów” już z entuzjazmem podchodzą podobno firmy kosmetyczne, które tylko czekają, by nowy gadżet wprowadzić na światowe rynki.

(kd)

Czytaj także

Chcesz być zdrowy? Jedz śniadania!

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2012 08:00
Ten posiłek pomaga doładować baterie na cały dzień. - Rano powinniśmy zjadać nawet jedną trzecią tego, co pochłaniamy przez cały dzień - podkreśla Urszula Mijakoska, diet coach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Słodzeniem nie wyleczysz depresji

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2013 07:30
Napoje gazowane niczym magiczna różdżka, czego się nie dotkną - wszystko psuję. Dodają kilogramów, powodują próchnicę, a nawet depresje. Na szczęście jest napój, który może nas uratować.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Energetyki" - pijesz za dużo? Mogą cię zabić

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2013 10:59
Już nie tylko dorośli, ale także dzieci nadużywają napojów energetyzujących. A te sieją spustoszenie w organizmach. Popularne energetyki" zawierają dużą ilość kofeiny, która zwłaszcza w przypadku najmłodszych konsumentów może być niebezpieczna – biją na alarm eksperci z European Food Safety.
rozwiń zwiń