Konferencja Apple - bez rewolucji, ale na plus

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2013 16:27
Dwa nowe iPady, dwa nowe komputery i cały szereg usprawnień w oprogramowaniu zaprezentowała firma Apple na specjalnej konferencji prasowej. - Firma z logo nadgryzionego jabłka zagrała na nosie konkurencji darmowym systemem operacyjnym. To był strzał w 10 - podsumowuje redaktor naczelny magazynu "T3".
Audio
  • Redaktor naczelny "T3", Marcin Kubicki, podsumowuje konferencje firmy Apple (Czwórka/Czwarty wymiar)
firma Apple zaprezentowała nowości ze swojego katalogu na konferencji prasowej
firma Apple zaprezentowała nowości ze swojego katalogu na konferencji prasowejFoto: www.apple.com

To była jedna z pierwszych konferencji Apple, na której ogłoszono, że tak wiele poważnych usług będzie dostępnych za darmo i to dla wszystkich posiadaczy komputerów tej firmy od 2007 roku.

- Darmowy Mac OS X Mavericks to był mocny punkt programu, ale na mnie jeszcze większe wrażenie zrobiły darmowe aplikacje - mówi Marcin Kubicki. - Każdy kto teraz kupi Mac Booka albo Mac Pro pakiety iWork oraz iLife będzie mieć wliczone w cenę.

Rozmówca Kuby Marcinowicza przyznaje, że tym razem obyło się bez spektakularnych rewolucji, do jakich przyzwyczaiła nas firma stworzona przez Steva Jobsa. - Mam nadzieję, że to się zmieni i w przyszłym roku pojawi się jakiś powiew świeżości - mówi gość "Czwartego wymiaru". - Może za sprawą smartwatch'a.

Na razie jednak pozostaje nam czekać na prezentowane na konferencji nowości. Na szczęście większość z nich szybko trafi na rynek - iPad Air będzie dostępny w Polsce już od 1 listopada.

kul

Czytaj także

Sekrety Apple'a to wciąż sekrety Steve'a Jobsa

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2012 13:00
Apple to świetnie działająca firma. Przy czym, jak dowodzi Adam Lashinsky autor "Sekretów Apple'a", jest zarządzana w sprzeczności do reguł rządzących światem biznesu. Na rynku właśnie ukazał się iPhone 5 i od razu stał się hitem.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy bujanie w "chmurze" zagraża naszym danym?

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2013 12:00
Z jednej strony firmy, sprzedające komputery, oferują nam wiele gigabajtów, dzięki którym możliwe jest przechowywanie ogromnej ilości danych, z drugiej zaś pojawiają się sytuacje, w których dane milionów osób wraz z zaszyfrowanymi numerami kont bankowych, zostają wykradzione przez hakerów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Cyfryzacja Polskiego Radia - ciesz się radiem w najlepszej jakości!

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2013 07:00
Od ponad dwóch tygodni mamy szansę cieszyć się nową, cyfrową, jakością radia. Na razie dotyczy to mieszkańców Katowic i Warszawy, ale jak zapewnia Krzysztof Łuszczewski, dyrektor Czwórki i pełnomocnik Polskiego Radia Ds. Cyfryzacji, do połowy lipca 2016 roku radio w technologii DAB+ będzie dostępne powszechnie.
rozwiń zwiń