Rok 2014. Co nas czeka w kulturze?

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2013 17:48
W czwartkowej "Stacji Kultura" dowiemy się, co czeka w nadchodzącym roku miłośników dobrego kina i teatralnych spektakli, a także, co warto będzie przeczytać.
Scena Teatralna
Scena TeatralnaFoto: Alan Cleaver/flickr cc 2.0

Rok 2014 dla wszystkich miłośników Kultury przez duże "K" zapowiada się znakomicie. O tym, jakie czekają nas premiery filmowe i teatralne, na jakie książki czekają czytelnicy, którzy autorzy mają szansę znaleźć się na listach bestsellerów, i jakie płyty pojawią się w sklepach, dowiecie się już w czwartkowej "Stacji Kultura".

Prognozować  będą nasi stali eksperci: krytyk filmowy Łukasz Muszyński, a także dziennikarze muzyczni Czwórki, oraz krytycy literaccy i teatralni.

Audycja startuje w środę, 1 stycznia, po godz. 11.00. Zapraszamy!

Czytaj także

Tomasz Raczek: polscy widzowie coraz bardziej doceniają polskie kino

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2013 15:00
Fani filmów czekają na to wydarzenie przez cały rok. Nie ma w tym nic dziwnego, bo toruński TOFIFEST to prawdziwe święto kina niepokornego. 11. edycja zbliża się ku końcowi, a wielki finał już w niedzielę.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nowe kino Portugalii - mniej refleksji, więcej życia

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2013 11:30
Świat widziany oczami portugalskich filmowców bywa fascynujący. Niestety o współczesnej kinematografii tamtego regionu Europy wiemy niewiele. Ma się to zmienić za sprawą przeglądu pod hasłem "Kino.PT".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Allan Starski: komputer nie zastąpi talentu scenografa

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2013 14:00
Dobry scenograf musi być kreatywnym twórcą i sprawnym rzemieślnikiem, bo to on musi przełożyć na język filmu wizję reżysera i operatora - twierdzi Allan Starski. Laureat Oscara i współpracownik wybitnych filmowców wydał właśnie książkę "Scenografia".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Grzelak i Domańska: warto być aktorem, nie celebrytą

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2013 13:35
- W Polsce w cenie nagle są ludzie, którzy nie mają wiele do zaprezentowania, niewiele osiągnęli, ale są sławni i każdy ich rozpoznaje, z czymś kojarzy. Są marką, bo są znani. To boli, gdy popularność jest ponad talentem - powiedziała Czwórce Aleksandra Grzelak.
rozwiń zwiń