"Wyspa skarbów" w nowej odsłonie

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2014 15:00
Robert Louis Stevenson wiele lat temu, z sympatii dla siostrzeńca, postanowił namalować mapkę, która prowadzi do ukrytego skarbu. Następnie dopisał do niej fabułę i pokazał, gdzie ten skarb jest - tak powstała "Wyspa skarbów".
Audio
  • Hanna Koźmińska, redaktorka opowiada o nowym wydaniu "Wyspy skarbów" (Czwórka/Stacja Kultura)
Fragment okładki Wyspa skarbów
Fragment okładki "Wyspa skarbów"Foto: mat.pras./Media Rodzina

To książka znana dużym i małym. Wciągająca opowieść o morskich przygodach, nie tylko dla chłopaków. Wydawnictwo Media Rodzina zdecydowało się wydać tę opowieść jeszcze raz. - Chcemy przybliżać dzieciom i młodzieży klasykę literatury, często przygotowujemy nowe wydania - mówi Hanna Koźmińska, redaktorka.

"Wyspa skarbów" jest jedną z najczęściej tłumaczonych książek na świecie. Tym razem za polskim przekładem stoi Andrzej Polkowski, znany polskim czytelnikom z tłumaczenia wielu tomów przygód Harrego Pottera.

Dla młodego czytelnika z pewnością ważne są też ilustracje autorstwa Roberto Innocentiego, laureata Nagrody im. Hansa Christiana Andersena. Rysownik z ogromną precyzją zadbał o detale ilustracji, dzięki czemu czytelnik jeszcze mocniej "wsiąka" w opowieść o tajemniczej "Wyspie skarbów".

(pj / ac)

Zobacz więcej na temat: Czwórka KSIĄŻKA literatura
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Atlas wysp odległych", czyli Judith Schalansky podróże palcem po mapie

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2014 13:00
Jeśli wydaje Ci się, że atlas geograficzny nie ma nic wspólnego z poezją, koniecznie sięgnij po książkę Judith Schalansky. "Atlas wysp odległych" to wysmakowany album, w którym literatura łączy się z kartografią.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Andrzej Ziemiański: Achaja miała być opowiadaniem

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2014 13:20
Na półki księgarń trafia trzeci tom powieści "Pomnik Cesarzowej Achai". Autor przyznaje, że niedługo skończy pisać czwarty tom, zdradza też, że wiele inspiracji czerpie ze swoich snów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Smoleński: dobro i zło dzieli cienka granica

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2014 15:42
Książka Pawła Smoleńskiego "Oczy zasypane piaskiem" to reportaż z Izraela i Palestyny, który ma zupełnie zmienić postrzeganie przez opinię publiczną tamtejszego konfliktu. Ma też pokazać, że prawdę i kłamstwo dzieli cienka granica, którą łatwo jest przesunąć.
rozwiń zwiń