X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jacek Piekara powraca z kolejną powieścią

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2014 15:45
Do księgarń lada dzień trafi książka "Ja inkwizytor. Głód i Pragnienie". Jest to kolejna część cyklu powieści, których głównym bohaterem jest Mordimer Madderdin. Ich autor - Jacek Piekara - był gościem Czwórki.
Audio
  • "Ja inkwizytor. Głód i Pragnienie" to kolejna powieść Jacka Piekary z cyklu o przygodach inkwizytora Mordimera Madderdina (Czwórka/Stacja Kultura)
Jacek Piekara
Jacek PiekaraFoto: Wojciech Kusiński

Pierwsza część serii - "Sługa Boży" - ukazała się w 2003 roku. W kolejnych latach ukazało się blisko dziesięć kolejnych tomów. Pierwszoplanowy bohater powieści to Mordimer Madderdin, który, jak zauważył współprowadzący "Stację Kultura" Kuba Kukla, jest postacią jakby żywcem wyjętą z czarnego kryminału. Dążąc do prawdy, nie stroni od uciech życia.
- Jak najbardziej nie stroni - popiera tę opinię autor. - Tutaj musimy powiedzieć, że rzecz traktuje o świecie alternatywnym, więc nie jest to nasza ziemska rzeczywistość. Różni się mniej więcej tym, że w nim Chrystus nie umarł na krzyżu, lecz zszedł na ziemię, wziął pomstę na swoich wrogach, podbił Rzym i utworzył swoje królestwo.

Kuba
Kuba Kukla, Jacek Piekara, Kasia Dydo; foto: Wojciech Kusiński
Jednym z marzeń Piekary jest ekranizacja jego powieści. Na razie jednak nie ma takiego planu. - Pracujemy jedynie nad dwuminutową reklamówką książki, ale niestety filmu pełnometrażowego jeszcze nie będzie. Chciałbym, żeby to nastąpiło kiedyś i powstało nie w Polsce. U nas niestety ekranizacja filmów kostiumowych nie wygląda najlepiej - mówi gość Czwórki.

(ac/mc)

 

Komentarze1
aby dodać komentarz
paulinaa12014-03-12 12:41 Zgłoś
W Hiszpanii inkwizycja nie polowała na innowierców, tylko na katolików. Natomiast pierwszą grupą w sferze zainteresowań inkwizycji w Hiszpanii byli konwertyci na katolicyzm (głównie z judaizmu). Inkwizycja hiszpańska zlecała torturowanie "jedynie" 10% swoich więźniów (sami duchowni nie torturowali).

Czytaj także

Paweł Smoleński: dobro i zło dzieli cienka granica

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2014 15:42
Książka Pawła Smoleńskiego "Oczy zasypane piaskiem" to reportaż z Izraela i Palestyny, który ma zupełnie zmienić postrzeganie przez opinię publiczną tamtejszego konfliktu. Ma też pokazać, że prawdę i kłamstwo dzieli cienka granica, którą łatwo jest przesunąć.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wyspa skarbów" w nowej odsłonie

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2014 15:00
Robert Louis Stevenson wiele lat temu, z sympatii dla siostrzeńca, postanowił namalować mapkę, która prowadzi do ukrytego skarbu. Następnie dopisał do niej fabułę i pokazał, gdzie ten skarb jest - tak powstała "Wyspa skarbów".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Charles Simic z nagrodą im. Herberta

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2014 13:00
75-letni Charles Simic, poeta pochodzący z Belgradu, został w tym roku uhonorowany Międzynarodową Nagrodą Literacką im. Zbigniewa Herberta.
rozwiń zwiń