Wakacje 2014 zapowiadają się kulturowo

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2014 18:00
Podczas letniej przerwy od szkoły i wyczekanych wakacyjnych urlopów nareszcie możemy znaleźć czas na pozytywną dawkę kultury. Każdy znajdzie coś dla siebie - od muzyki, poprzez film, aż po teatr. Zobaczcie, co dla was przygotowaliśmy!
Audio
  • O wartych uwagi wydarzeniach kulturowych opowiada Kasia Oklińska (Czwórka/Stacja Kultura)
Wakacje 2014 zapowiadają się kulturowo
Foto: Glow Images/East News

W audycji "Stacja Kultura" Kasia Oklińska wyszukała najciekawsze nadchodzące wydarzenia tego lata.

W sierpniu czeka na nas 14. Edycja Ostróda Reggae Festival. Pierwszego dnia imprezy na scenie zagrają czwórkowi finaliści tacy jak ZKS Squad, Kompanija Reggae Sound i The Wiff. Grupy powalczą między sobą o cenne rzeczowe nagrody. Emocje gwarantowane! Wszystko to odbędzie się 14-17 sierpnia.

Czytaj także: Brave Festival - święte ciało i kultura Indii <<<

11 lipca, w piątek, w krakowskim Kinie Letnim Fabryka odbędzie się pokaz filmu w reżyserii Quentina Tarantino "Bękarty Wojny". Filmy będą wyświetlane regularnie w każdy weekend do końca lipca. Kino zaprasza od piątkowych wieczorów po późne niedzielne godziny.

Zobacz również: Kultura na punkty i punkty na kulturę <<<

W weekend 12-13 lipca w Warszawie rozpocznie się 4. Ogólnopolski Festiwal Teatrów Studenckich. 10 najlepszych niezawodowych teatrów będzie rywalizowało o nagrodę główną i uznanie publiczności. Wystąpią między innymi Ecce Homo i Pijana Sypialnia.

Dla wszystkich kulturoholików wakacje 2014 zapowiadają się wspaniale!

bc/kd

Czytaj także

Piotr Cieplak - dendrolog, który pokochał teatr

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2014 12:00
- Piotr Cieplak wszędzie tam, gdzie reżyseruje spektakl, sadzi także drzewa - opowiada krytyk teatralny Bartek Miernik. - Sporo tych drzew, wyrastających z doniczek na korytarzach, nazbierało się m.in. przy Teatrze Powszechnym w Warszawie, gdzie wystawiano "Króla Lira" w jego reżyserii.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Pelson: inspiruje mnie literatura i ludzie

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2014 14:30
Pelson, znany z formacji Molesta i solowych wydawnictw, niezwykle starannie pracuje nad kolejnymi tekstami. - Z upływem lat i kolejnych nagrań coraz trudniej jest pisać nowe kawałki. Jeśli nie chcesz powtarzać oklepanych frazesów musisz poświęcić temu znacznie więcej czasu - powiedział Czwórce artysta.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Teatr pełny dwuznaczności i żartów językowych

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2014 13:00
Od soboty w warszawskim Klubie Komediowym będzie można oglądać przedstawienie "Fabularny przewodnik po rzeczywistości wolnorynkowej". Dobra zabawa w lekko krzywym zwierciadle - tak o spektaklu mówią jego twórcy.
rozwiń zwiń