"Animowana Polska" - w grupie raźniej

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2014 17:32
Za sprawą akcji "Animowana Polska" środowisko animatorów i grafików może otworzyć się na szerszą wzajemną współpracę i konfrontowanie pomysłów. Na efekty będziemy musieli jednak chwilę poczekać.
Audio
  • Za akcję "Animowana Polska" odpowiadają Marta Kulik oraz Filip Czarczyński (Czwórka/Stacja Kultura)
Animacja od zawsze stanowi niezwykle ważną gałąź polskiej sztuki
Animacja od zawsze stanowi niezwykle ważną gałąź polskiej sztukiFoto: materiały promocyjne

- Naszym założeniem było to, aby połączyć w grupę osoby, które nie chcą już pracować w pojedynkę i działać samemu. Sam proces animowania jest pracochłonny i czasochłonny, a gdy osób jest kilka, łatwiej o ciekawe pomysły, przepływ energii i w efekcie stworzenie czegoś ciekawego - opowiedzieli o akcji "Animowana Polska" Marta Kulik - menadżerka oraz Filip Czarczyński - organizator projektu.
Na temat animatorów panuje przekonanie, że to w większości samotnicy, ludzie zdecydowanie preferujący pracę indywidualną, niezbyt skorzy do współpracy w grupie. - To jedynie stereotyp, a nie prawdziwy obraz całości. Są osoby, które chętnie otworzą się na innych, żeby poznać inne metody pracy, nauczyć się czegoś, skonfrontować swoją wiedzę - przekonywała w "Stacji Kultura" Kulik.
PRZECZYTAJ TEŻ: Sztuka XX i XXI wieku to nie tylko malarstwo

Czarczyński jest zdania, że "Animowana Polska" to szansa na narodzenie się ogólnopolskich znajomości, które w przyszłości zaowocują ciekawymi projektami i dla wielu osób okażą się przepustką do kariery.
Na czym miałoby to polegać? Jakie są zasady inicjatywy? O tym przekonacie z nagrania audycji.
ac/mc

Czytaj także

Animacje i interaktywność zamiast szelestu kartek

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2013 12:00
Narodowe Centrum Kultury wchodzi w świat e-booków. Ważnie instytucje nie chcą zostawać w tyle za konkurcencją, dlatego korzystają z technologicznych nowinek i idą za modą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Warszawex" pokazuje nowe oblicze stolicy

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2014 14:04
Warszawiacy o tym, co w zmieniającym się mieście jest najciekawsze i najbardziej warte pokazania ludziom z całego świata. Tak w skrócie można opisać "Warszawex", czyli nieszablonowy przewodnik, którego pomysłodawcą jest Sylwek Królak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hłasko w świecie slumsów i hipsteriady w nowej powieści Czubaja

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2014 07:15
- Jeśli chodzi o autorów kryminałów i thrillerów, to w swoich powieściach najchętniej rozstają się z politykami - mówi Mariusz Czubaj. Akcja jego najnowszej książki "Martwe popołudnie" dzieje się w świecie sfer rządzących, biznesmenów i ludzi mediów.
rozwiń zwiń