"Made in Brochów" - kultura na wrocławskim osiedlu

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2014 19:00
Brochów obecnie jest osiedlem Wrocławia. Niegdyś był samodzielnym, roboczym miastem, kiedyś źle kojarzonym, a dziś tętniący życiem towarzyskim i społecznym. "Made in Brochów" jest projektem stworzonym przez mieszkańców osiedla, a jego celem jest budowanie przyjaznej sobie wspólnoty.
Audio
  • "Made in Brochów" - reportaż Magdy Skawińskiej (Czwórka/4 do 4)
Made in Brochów - kultura na wrocławskim osiedlu
Foto: Glow Images/East News

- Dowiedziałam się o złej sławie Brochowa po 5 latach mieszkania na tym osiedlu. Jednak wiem, że mieszkają tu wspaniali ludzie i  mam genialne sąsiedztwo. Jest tu park, odnowiony plac zabaw dla dzieci i dużo zieleni - mówi bohaterka reportażu. - Jedyne czego mi tutaj brakowało to aktywności społecznych, miejsca gdzie możnaby pójść i wymienić się doświadczeniami z ludźmi.

Dawniej, kiedy mieszkańcy chcieli zaznać kultury, musieli wyjechać do centrum Wrocławia. Teraz to się zmieniło, dzięki wspólnemu projektowi mieszkańców.

- Zebrała się grupa sąsiadów, którzy wspólnie robili co miesięczne spotkania. Po prawie 2 latach stwierdziliśmy, że sala, w której się spotykaliśmy nas ogranicza i chcemy działać na ulicach Brochowa. Wyszliśmy na nie z projektem "Made in Brochów".

- Cel zostal osiągnięty. Szukaliśmy ludzi, którzy chcą poświęcić swój czas i działać na rzecz mieszkańców i tego miejsca.

Czytaj także: Wrocław - miasto pełne pustostanów<<<

Do tej pory udało się zorganizować kilka wydarzeń, między innymi pochód z Marzanną, rajd rowerowy z przewodnikiem, a także Dzień Dziecka. Na wydarzeniu zjawiło się ponad 100 osób. Wtedy pojawiły się głosy aprobaty ze strony reszty mieszkańców. Rezydenci pracują nad tym, aby współpraca zamieniła się w przyjaźń, a anonimowość mieszkania na osiedlu przestała istnieć i zamieniła się we wspólnotę. O to w tym projekcie chodziło, aby razem żyć i się dobrze czuć.

- Będzie to taki znak, że Brochów nie jest zaściankiem Wrocławia. Tu też jest miejsce, gdzie kultura może się toczyć i gdzie mieszkańcy mogą z niej korzystać.

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania całego reportażu Magdy Skawińskiej z audycji "4 do 4".

bc/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"I Love You" zmusza ludzi do oświadczyn

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2013 17:30
Najbardziej zabawne show na Broadwayu wreszcie trafiło do Polski. Spektakl przygotował Teatr Buffo, a tytułowe "I Love You" pada w nim m. in. z ust Magdaleny Smalary i Rafała Królikowskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konrad Imiela: teatr mój widzę srebrny i złoty

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2013 13:30
W podsumowaniu minionego sezonu krytycy nie szczędzą pochwał Teatrowi Muzycznemu Capitol z Wrocławia. Cały zespół daje z siebie wszystko, nie bacząc na wiercenie, stukanie, piłowanie które odbywa się w remontowanej właśnie siedzibie sceny. Wielkie otwarcie już we wrześniu. U nas już dziś aktor, reżyser i dyrektor teatru, Konrad Imiela opowiedział o planach na przyszłość.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Neony są jak kolory... działają mocniej

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2013 11:44
- Zorientowałem się, że we Wrocławiu już nie oślepiają mnie neony. Jest ich coraz mniej. Zacząłem więc szukać tych, które jeszcze pozostały, żeby je uratować - mówi Tomasz Kosmalski, kolekcjoner neonów.
rozwiń zwiń