"Kebab i Horoskop" - polska komedia jak czeski film

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2015 12:00
"Kebab i Horoskop", w którym gra m.in. Bartłomiej Topa, to polski film, przesiąknięty absurdalnym humorem. - Wszystko dlatego, że czeskie kino bardzo mnie inspiruje - mówi reżyser Grzegorz Jaroszuk.
Audio
  • Grzegorz Jaroszuk opowiada o filmie "Kebab i Horoskop", swojej miłości do czeskiej kinematografii (Czwórka/Stacja Kultura)
Kadr z filmu Kebab i Horoskop. W rolach głównych występują m.in. Bartłomiej Topa i Andrzej Zieliński.
Kadr z filmu "Kebab i Horoskop". W rolach głównych występują m.in. Bartłomiej Topa i Andrzej Zieliński.Foto: mat. dystrybutora/Jacek Drygała

"Kebab i Horoskop" to komedia absurdu. Film opowiada historię pracowników bankrutującego sklepu z dywanami. Pewnego dnia na zaproszenie Szefa (w tej roli Andrzej Zieliński) w sklepie pojawia się dwóch "specjalistów od marketingu" o przydomkach Kebab (którego gra Bartłomiej Topa) i Horoskop (czyli Piotr Żurawski). - Czeskie kino jest dla mnie ważne, jest inspiracją, dlatego z pewnością jego echa słychać w tym filmie - opowiadał w Czwórce Jaroszuk. Jego zdaniem polscy aktorzy doskonale odnajdują się w takiej konwencji

Reżyser przyznał, że "Kebab i Horoskop" to nie jest kino "bardzo poważne". - Celem było, by ludzie się na nim śmiali i to się udało - mówi gość Czwórki. - Siłą opisanej w tym filmie historii jest przypadek,  bo to on rządzi losami bohaterów.

I choć światowa premiera filmu miała miejsce w lipcu 2014 roku w Czechach, polską zaplanowano dopiero na połowę lutego.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Węsierska

Gość: Grzegorz Jaroszuk, reżyser

Data emisji: 28.01.2015

Godzina emisji: 10.00

(kd, ac)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piotr Konwerski Russ: dobry zwiastun to kino w pigułce

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2014 14:00
W zalewie premier filmowych często decyzja o tym, na którą z nich się zdecydujemy, jest kwestią impulsu. Najłatwiej ją podjąć po obejrzeniu intrygującego trailera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ziarno prawdy" obudziło chłopca w Więckiewiczu

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2015 13:00
Thriller "Ziarno prawdy" w reżyserii Borysa Lankosza już 30 stycznia trafi do kin. Film oparty o bestsellerową powieść Zygmunta Miłoszewskiego wyróżnia się iście amerykańskim rozmachem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rycembel: "Carte Blanche" to bardzo wzruszający film

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2015 13:00
Eliza Rycembel, znana szerokiej publiczności m.in. z filmu "Obietnica", tym razem zagrała obok Andrzeja Chyry. Wcieliła się w postać uczennicy Klary w obrazie "Cart Blanche".
rozwiń zwiń