Janusz Gajos: anoreksja w filmie Szumowskiej to temat szczątkowy

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2015 12:17
Anoreksja jest tylko przyczynkiem do opowiadania o człowieku, jakiego rodzaju zaburzenia mogą wpływać na ludzką postawę - mówił Janusz Gajos, odtwórca głównej roli w filmie "Body/Ciało".
Audio
  • Janusz Gajos: anoreksja w tym filmie to temat szczątkowy (Stacja Kultura/Czwórka)
Kadr z filmu BODYCIAŁO
Kadr z filmu "BODY/CIAŁO"Foto: Jacek Drygała

"Ciało" to opowieść o zgorzkniałym prokuratorze (Janusz Gajos) i jego cierpiącej na anoreksję córce (Justyna Suwała), którzy próbują odnaleźć się po śmierci żony i matki. Pomaga im w tym stosująca niekonwencjonalne metody terapeutka (Maja Ostaszewska).

- Anoreksja to temat szczątkowy. Gdybyśmy chcieli opowiadać poważnie o zaburzeniach z odżywianiem to trzeba by temu poświęcić całą opowieść - mówił Janusz Gajos.

Aktor tłumaczył, że dzięki roli w filmie tak naprawdę dowiedział się, że jednym z powodów tego typu chorób jest brak akceptacji swojego ciała.

- Człowieka, który przestaje jeść brzydzi ciało jako jego część, uważa, że to co w środku jest o wiele ciekawsze, a to co go opakowuje jest po prostu wstrętne - podkreślił.

Tytuł audycji: Stacja Kultura
Prowadzi: Katarzyna Dydo
Materiał przygotował: Mateusz Patyk
Data emisji: 05.03.2015
Godzina emisji: 10.40
mr/kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Znów sukces polskiego kina! Małgorzata Szumowska laureatką Srebrnego Niedźwiedzia za reżyserię

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2015 00:47
Małgorzata Szumowska otrzymała Srebrnego Niedźwiedzia za najlepszą reżyserię na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie. Jury doceniło jej najnowszy film pod tytułem "Ciało".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Polska kinematografia gra w pierwszej lidze"

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2015 04:23
Srebrny niedźwiedź dla Małgorzaty Szumowskiej za "Ciało", sukcesy "Idy", oscarowe nominacje polskich dokumentów - czy to nowe otwarcie dla polskiego kina?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Małgorzata Szumowska: to dobry moment dla polskiego kina

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2015 19:13
- Oscar dla "Idy" i wcześniejsze nagrody dla tego filmu oraz Srebrny Niedźwiedź dla mojego "Body/Ciało" są znakiem tego, że polskie kino zaczyna przebijać się do światowej świadomości - mówi reżyserka.
rozwiń zwiń