Grażyna Szapołowska z córką zrobiły razem film

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2015 08:00
Córka reżyseruje matkę i dostaje nagrodę. Do kin wchodzi "Piąte: nie odchodź" - film Katarzyny Jungowskiej z Grażyną Szapołowską w jednej z ról.
Audio
  • "Piąte: nie odchodź" - film, po którym już nic nie będzie takie, jak było (Czwórka/Stacja Kultura)
Grażyna Szapołowska, ikona polskiego kina w debiucie fabularnym swojej córki pokazała nam nieznane jak dotąd oblicze. Premiera filmu Piąte: nie odchodź w reż. Katarzyny Jungowskiej odbędzie się 13 marca 2015 r.
Grażyna Szapołowska, ikona polskiego kina w debiucie fabularnym swojej córki pokazała nam nieznane jak dotąd oblicze. Premiera filmu "Piąte: nie odchodź" w reż. Katarzyny Jungowskiej odbędzie się 13 marca 2015 r. Foto: PAP/Leszek Szymański

Sexbomba PRL wciela się tutaj w chorą psychicznie starszą kobietę, a u jej boku debiutuje w roli głównej skrzypaczka Michalina Olszańska. - Największym wyzwaniem były dla mnie sceny taneczne, w trakcie których zdarzało mi się korzystać z pomocy dublerki - wyznaje. - Musiałam też cofnąć się w czasie o kilka lat. Moja bohaterka Roma jest 15-latką, ja mam 22 lata.

Za swój debiutancki film Katarzyna Jungowska otrzymała nagrodę Perspektywa. Młoda reżyserka do współpracy zaprosiła też pewną znaną piosenkarkę, która także po raz pierwszy pojawia się na dużym ekranie.

***

Przygotował: Mateusz Patyk

Data emisji: 12.03.2015

Godzina emisji: 10.00

Materiał został wyemitowany w "Stacji Kultura" .

kul/

Czytaj także

"Warsaw by Night" – współczesne "Lejdis"?

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2015 15:30
Kobiety pragną mocniej. Udowadniają to bohaterki filmu "Warsaw by Night", który w piątek wejdzie na ekrany naszych kin.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Aleksandra Hamkało: nie lubię się ograniczać

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2015 14:00
Ma ręce pełne roboty i głowę pełną marzeń. - W tym roku jestem aktorką filmową - śmieje się Aleksandra Hamkało. - W ubiegłym byłam serialową. Występowałam w "Lekarzach".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Małgorzata Szumowska. Płeć reżysera ma znaczenie?

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2015 13:40
- Naprawdę jestem w szoku, że ze względu na płeć ktoś może nie podchodzić do mnie serio - przyznaje Małgorzata Szumowska.
rozwiń zwiń