Kino koreańskie. "Egzotyka jasna dla wszystkich"

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2015 14:50
- Koreańscy filmowcy potrafią uchwycić lokalną rzeczywistość i opowiedzieć o niej uniwersalnym, zrozumiałym dla Zachodu, językiem - tłumaczy orientalistka Magda Bartczak.
Audio
  • Na czym polega fenomen koreańskiej kinematografii (Stacja Kultura/Czwórka)
W programie Festiwalu Filmów Koreańskich znalazł się m. in. obraz Koniec zimy. Wstęp na wszystkie projekcje oraz wydarzenia towarzyszące jest bezpłatny
W programie Festiwalu Filmów Koreańskich znalazł się m. in. obraz "Koniec zimy". Wstęp na wszystkie projekcje oraz wydarzenia towarzyszące jest bezpłatnyFoto: mat. promocyjne

Czytaj także
organek 1200.jpg
Organek i Skolimowski w drodze po Oscara?

I, jak się okazuje, robią to nie tylko w ambitnych produkcjach, ale też w komercjyjnych przedsięwzięciach. - Są to świetnie zrealizowane filmy gatunkowe, które u nas wychodzą tak sobie. W tej kwestii moglibyśmy się od Koreańczyków sporo nauczyć - przekonuje gość Czwórki.

To, co najlepsze w koreańskiej kinematografii ostatnich lat, znajdzie się w programie Festiwalu Filmów Koreańskich, który odbędzie się w dniach 30 listopada - 4 grudnia w Warszawie. Otworzy go... 104. film nestora tamtejszej kinematografii. Zobaczyć będzie też można "Wzgórze wolności" reżysera, który nienawidzi scenariuszy.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Goście: Magda Bartczak (orientalistka, selekcjonerka na Festiwalu Filmów Koreańskich)

Data emisji: 24.11.2015

Godzina emisji: 10.00

kul/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Bodo" - serial o pierwszym polskim celebrycie

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2015 15:40
W młodego Eugeniusza Bodo wciela się Antoni Królikowski. - W tamtych czasach artyści musieli mieć talent, żeby zasłużyć na popularność. Świat był piękniejszy i czystszy - mówi aktor.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Moda kocha muzykę. "To miłość z wzajemnością"

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2015 16:00
Udowodni to "Fashion Loves Music" - impreza podczas której znani polscy projektanci połączą siły z utalentowanymi artystkami, m. in. Mary Komasą i Natalią Nykiel.
rozwiń zwiń