Marieta Żukowska o filmie "Słaba płeć?"

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2016 18:50
Na ekranach króluje właśnie komedia romantyczna z plejadą gwiazd polskiego kina - Olgą Bołądź, Piotrem Adamczykiem i Marietą Żukowską.
Aktorka Marieta Żukowska podczas premiery filmu Krzysztofa Lange Słaba płeć?
Aktorka Marieta Żukowska podczas premiery filmu Krzysztofa Lange "Słaba płeć?"Foto: PAP/Stach Leszczyński

Główna bohaterka, Zośka (Olga Bołądź) jest atrakcyjna, wykształcona i wie, czego chce. Rodzinne miasteczko zamieniła na warszawską korporację i pnie się po drabinie sukcesu. Niestety pewnego dnia zalicza twarde lądowanie - oszukana przez szefa traci pracę i reputację. W jej życiu są tylko dwie istoty, którym może ufać: przyjaciółka Marianna (Marieta Żukowska) i pies Wyżeł.

Jak wyglądała praca na planie tego filmu? I czy rzeczywiście opisuje on realia życia w metropolii? O tym porozmawiamy w najbliższej audycji.

***

Na "Stację Kultura" zapraszamy w środę (6.01) w godz. 10.00-10.50. Audycję prowadzi Katarzyna Dydo.

mg

Czytaj także

Juliusz Machulski: "Seksmisja" rozjuszyła amerykańskie feministki

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2013 10:00
Słowo "kultowy" odmieniane jest dziś przez wszystkie przypadki, ale ten film zasługuje na to określenie. W przyszłym roku minie 30 lat od premiery "Seksmisji" Juliusza Machulskiego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Filip Pławiak: w każdym filmie chciałbym pokazać inną twarz

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2015 13:00
Kiedy jest na murawie, gra w ataku, kiedy stoi przed kamerą, wciela się w demoniczne postaci. Nam Filip Pławiak zdradza, jak radził sobie na planie "Czerwonego pająka" i kogo zagra w filmie Arka Jakubika.
rozwiń zwiń