Walentynki w kinie: "Deadpool", "Ojcowie i córki", "Jak to robią single"

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2016 16:00
Ekranizacja komiksu o miłości, która pokonuje śmierć, trudne relacje córki z ojcem i singielki w Nowym Jorku - filmowe premiery ocenia Łukasz Muszyński.
Audio
  • Filmowe premiery ocenia krytyk, Łukasz Muszyński (Stacja Kultura/Czwórka)
W filmie Ojcowie i córki oprócz Russella Crowe występują także: znana z Nędzników  Amanda Seyfried oraz Aaron Paul, który wystąpił w serialu Breaking Bad
W filmie "Ojcowie i córki" oprócz Russella Crowe występują także: znana z "Nędzników" Amanda Seyfried oraz Aaron Paul, który wystąpił w serialu "Breaking Bad"Foto: mat. promocyjne/Kino Świat

Zakochani mogą wybrać się na przykład na film "Ojcowie i córki" - wzruszającą opowieść o uznanym pisarzu, który zostaje wdowcem i przechodzi załamanie nerwowe. Wiele lat później jego córka usiłuje odbudować więź z ojcem.

W ten weekend na ekrany wchodzi też komedia romantyczna "Jak to robią single", której akcja toczy się w Nowym Jorku, a bohaterki są spadkobierczyniami dziewczyn z serialu "Seks w wielkim mieście".

Fani komiksów na pewno nie odpuszczą sobie ekranizacji jednego z najoryginalniejszych komiksów Marvela - "Deadpool". Zdaniem gościa Czwórki film jest bardzo ostrym żartem z Hollywood, z amerykańską kategorią wiekową "R". 

Filmowe premiery ocenia Łukasz Muszyński. Posłuchaj i nie zmarnuj sobie Dnia Zakochanych!

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Michał Piwowarek

Gość: Łukasz Muszyński (krytyk filmowy)

Data emisji: 12.02.2016

Godzina emisji: 13.00

kul/mm

Czytaj także

Mockumenty. Fałszywe świadectwa filmowców

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2015 12:16
Mockumenty, posługując się językiem dokumentu, opowiadają o nieistniejącej rzeczywistości. - Takie filmy należy czytać w odniesieniu do aktualnych wydarzeń. Dlatego "Wizytę" Madsena interpretuję w kontekście sytuacji uchodźców - mówi Michał Zygmunt.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Horrory – bardzo kobiece kino?

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2015 08:00
- Kiedy w kinie grają horror, na sali statystycznie jest więcej dziewczyn niż chłopaków - mówią autorzy bloga "Horrory na fejsie". - Naukowcy twierdzą, że to dlatego, że kobiety mają silniejszą psychikę.
rozwiń zwiń