Orły 2016. Triumf kobiet-reżyserek

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2016 13:30
18. edycja Polskich Nagród Filmowych Orły 2016 należała do kobiet. Statuetki otrzymały reżyserki Małgorzata Szumowska, Kinga Dębska i Agnieszka Smoczyńska.
Audio
  • Orły 2016. Małgorzata Szumowska tłumaczy, dlaczego w jej pracy najbardziej liczy się zespół, Agnieszka Smoczyńska opowiada jak się czuje w roli Odkrycia roku, a Kinga Dębska opowiada o pomyśle na nowy film (Stacja Kultura/Czwórka)
Krytycy nie mają wątpliwości - ubiegły rok w polskim kinie należał do kobiet. Na zdjęciu od lewej: Maja Ostaszewska, Małgorzata Szumowska, Agnieszka Smoczyńska i Kinga Dębska
Krytycy nie mają wątpliwości - ubiegły rok w polskim kinie należał do kobiet. Na zdjęciu od lewej: Maja Ostaszewska, Małgorzata Szumowska, Agnieszka Smoczyńska i Kinga Dębska Foto: PAP/Marcin Obara

"Body/Ciało" Małgorzaty Szumowskiej zwyciężyło w najważniejszych kategoriach - Najlepszy Film, Najlepsza Reżyseria, Najlepsza Główna Rola Kobieca dla Mai Ostaszewskiej i Męską dla Janusza Gajosa.

Agnieszka Smoczyńska została uznana za Odkrycie Roku. - Myślę, że sama nominacja w tej kategorii to wyróżnienie dla każdego z nas. To także ukłon w stronę tych, którzy uwierzyli w nas debiutantów - uważa twórczyni "Córek dancingu".

Publiczność doceniła film Kingi Dębskiej "Moje córki krowy". Nam reżyserka tłumaczy dlaczego uważa się za "czarną owcę" polskiego przemysłu filmowego i zdradza, na czym polega sukces jej dialogu z widzem.

***

Przygtował: Mateusz Patyk

Data emisji: 8.03.2016

Godzina emisji: 10.40

Materiał wyemitowany w audycji  "Stacja Kultura".

kul/pj

Czytaj także

Aleksandra Hamkało: nie lubię się ograniczać

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2015 14:00
Ma ręce pełne roboty i głowę pełną marzeń. - W tym roku jestem aktorką filmową - śmieje się Aleksandra Hamkało. - W ubiegłym byłam serialową. Występowałam w "Lekarzach".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Agnieszka Więdłocha randkuje na "Planecie singli"

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2016 13:30
– Nie ukrywam, że jestem podobna do postaci, którą gram. Też wierzę w prawdziwą miłość i w rycerza na białym koniu – mówiła aktorka telewizyjna, filmowa i teatralna.
rozwiń zwiń